Tija, Saiva, Sentis, Santis, Saivis
Iesūti
Atpakaļ

Šogad sākti 1215 administratīvie procesi un kriminālprocesi par braukšanu reibumā

Latvijā šogad sākti 1215 administratīvie procesi un kriminālprocesi par braukšanu reibumā vai atteikšanos no reibuma pārbaudes, uzzināja Valsts policijā.

Šogad līdz 20.maijam sākti 309 administratīvie procesi, bet pērn identiskā laika posmā – 353. Šogad sākti 906 kriminālprocesi, bet pērn – 913. Kriminālprocesus sāk, ja alkohola daudzums transportlīdzekļa vadītāja organismā pārsniedz 1,5 promiles.

Pērn līdz 20.maijam sākti 1266 administratīvie procesi un kriminālprocesi par braukšanu reibumā un atteikšanos no reibuma pārbaudes.

Jau ziņots, ka pērn kopumā sākti 3413 kriminālprocesi un administratīvā pārkāpuma procesi par braukšanu reibumā. Gadu iepriekš tādu bija 4297. Pērn krietnā reibumā braukušajiem dzērājšoferiem konfiscēti 815 transportlīdzekļi.

2022.gada novembrī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Tāpat tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.