Atpakaļ

Šogad staltbriežu govju un teļu medības sāksies divas nedēļas agrāk

Šogad atsevišķos valsts reģionos mednieki varēs sākt staltbriežu govju un teļu medības divas nedēļas agrāk, lai mazinātu staltbriežu postījumus lauksaimniecības kultūrām, informēja Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvji.Dienesta pārstāvji norāda, ka staltbriežu govju un teļu medību sezona oficiāli sākas 15.jūlijā, bet šogad ar VMD virsmežziņu atļauju medības varēs sākt 1.jūlijā. Lēmums pieņemts, izvērtējot staltbriežu populācijas stāvokli un ņemot vērā staltbriežu nodarītos postījumus lauksaimniecības kultūrām.

VMD ir pilnvarojis virsmežziņus noskaidrot medību tiesību lietotāju viedokli par staltbriežu govju un teļu medību termiņa maiņas lietderību konkrētā dzīvnieku uzskaites teritoriālajā vienībā un pieņemt katrai vietai atbilstošāko lēmumu.

Ja konkrētā uzskaites vienībā mainīs medību termiņa sākumu, medniekiem būs tiesības sākt staltbriežu govju un teļu medības pirms 15.jūlija pieļaujamajā staltbriežu nomedīšanas apjomā.

VMD pārstāvji skaidro, ka, lai staltbriežu populāciju apsaimniekotu apzinīgi un ilgtspējīgi, dienests aicina medniekus laika posmā no 1.jūlija līdz 15.jūlijam medībās ievērot izvēles principu un medīt tikai staltbriežu govis bez teļiem.

Dienesta pārstāvji norāda, ka staltbriežu teļu atļauts medīt, izmantojot arī pieauguša buļļa vai govs medību atļauju. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31.janvārim, bet teļus – līdz 31.martam.

Pēc VMD vērtējuma, Latvijā mitinās ap 68 000 staltbriežu. Pagājušajā medību sezonā nomedīti 24 949 staltbrieži, kas ir 77% no pieļaujamā nomedīšanas apjoma. Tāpat dienesta pārstāvji atzīmē, ka 2024.-2025.gada medību sezonā atļauts nomedīt 33 660 staltbriežus.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību.

Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.