Atpakaļ

Spēkā stājies 4000 eiro sods SIA “TV Rain” par latviešu valodas celiņa nenodrošināšanu

Šodien spēkā stājies Rīgas pilsētas tiesas Vidzemes priekšpilsētā 8.augusta spriedums, ar kuru tā noraidīja SIA “TV Rain” (“Doždj”) prasību atcelt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu, ar kuru “TV Rain” uzlikts sods 4000 eiro apmērā par latviešu valodas celiņa nenodrošināšanu.

Šī nav vienīgā tiesvedība starp “TV Rain” un NEPLP. Administratīvā rajona tiesa 4.jūlijā noraidīja “TV Rain” pieteikumu, kurā lūgts atcelt NEPLP 6.decembra lēmumu par apraides atļaujas anulēšanu. Spriedums tika pārsūdzēts, un tagad lieta būs jāskata Administratīvajā apgabaltiesā.

Medijs NEPLP lēmumu pārsūdzēja 9.janvārī. Savukārt jaunu apraides atļauju 10.janvārī kanālam piešķīra Nīderlande. “Doždj” paziņoja, ka necentīsies atgūt Latvijas licenci, jo nav zināms, uz cik ilgu laiku izstiepsies tiesas process. Lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu raidīšanu kabeļtelevīzijā, saņemta Nīderlandes licence.

NEPLP lēmums anulēt apraides atļauju “Doždj” stājās spēkā naktī uz pērnā gada 8.decembri, kad “Doždj” bija jāpārtrauc raidīšana Latvijas teritorijā. Lēmums par apraides licences anulēšanu esot pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Lēmums esot pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu – valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par “mūsu armiju”, iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Tāpat vērtēta no Valsts drošības dienesta (VDD) saņemtā informācija.

Vienlaikus pēc licences zaudēšanas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) neanulēja “Doždj” darbiniekiem izsniegtās nodarbinātības vīzas.

Tikmēr toreizējais Iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP), izvērtējot VDD ierosinājumu, iekļāva tā dēvētajā melnajā sarakstā bijušo televīzijas kanāla “Doždj” raidījuma vadītāju Alekseju Korosteļevu, kurš pastāvīgi strādāja Gruzijā, bet pēc izteikumiem ēterā par atbalstu Krievijas armijas karavīriem tika atlaists.

“Doždj” darbību uz laiku pārtrauca 2022.gada marta sākumā pēc tam, kad Krievijas Valsts dome pieņēma likumu par “viltus ziņām”. Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

Tikmēr jau ir samaksāts 10 000 eiro sods, ko NEPLP kanālam bija piemērojis par okupētās Krimas iezīmēšanu Krievijas sastāvā un Krievijas armijas nosaukšanu par “mūsu armiju”, iepriekš pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Pēdējo reizi ēterā no studijas Rīgā telekanāls raidīja 3.augustā.