Atpakaļ

Godināti Dienvidkurzemes novada sporta laureāti

Turpinot aizsāktās tradīcijas, arī šogad tika sveikti Dienvidkurzemes novada sportisti, komandas un arī citi ar sporta dzīvi saistīti ļaudis, kuri novada vārdam likuši izskanēt valsts un starptautiska mēroga sacensībās.

Svinīgā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonija norisinājās piektdien, 3. martā Grobiņas sporta centrā, pulcējot kuplu skaitu sportistu, treneru un sporta darbinieku. Skaļu aplausu pavadībā balvas par sasniegumiem sportā aizvadītajā gadā saņēma 96 nominanti.

Jaunums šī gada sportistu apbalvošanā bija iespēja iedzīvotājiem izvirzīt savus pretendentus nominācijās “Gada populārākais sportists”, “Gada populārākā sportiste” un “Gada populārākā komanda”. Balsojums, lai noteiktu balvas ieguvējus šajās nominācijās, norisinājās no 20. februāra līdz 28. februārim mājaslapā www.dienvidkurzemesports.lv, kā arī Facebook lapās: @Dienvidkurzemessports un @Dienvidkurzemesnovadapasvaldiba.

Uz “Gada populārākā sportista” titulu pretendēja šautriņu metējs Madars Razma, pauerliftingists Māris Juzups, motosportists Pauls Jonass, vieglatlēts Artūrs Niklāvs Medveds un mototriālists Kristers Einass, savukārt uz “Gada populārākās spotistes” titulu pretendēja futboliste Karlīna Miksone, peldētāja Zane Embrekte, šautriņu metēja Kristīne Mickus, ložu šāvēja Sindija Čīma un autosportiste Endija Ķervija. Balvas ieguva Endija Ķervija un Madars Razma.

Par “Gada populārākās komandas” titulu cīnījās basketbola komandas “Grobiņa” un Nīca/BLi”, futbola komandas “Grobiņas SC/LFS” un “Nīca/OtankiMill”, handbola klubs “Vaiņode”, un volejbola klubs “Aizpute”, kā arī florbola komanda “Leģions/Grobiņas SC”. Iedzīvotāju balsojuma rezultātā balvu saņēma handbola klubs “Vaiņode”.

Apbalvojumus svinīgajā “Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā saņem sportisti, kuri 2022. gadā piedalījušies oficiālajos Pasaules un Eiropas čempionātos un sacensībās, ir izcīnījuši 1 – 6. vietu Baltijas valstu čempionātos vai 1 – 3.vietu Latvijas Republikas oficiālajos čempionātos, kausa izcīņās, Latvijas Sporta Veterānu Savienības sporta spēlēs un Latvijas Republikas sporta veterānu oficiālajos čempionātos, kā arī Latvijas izlases sastāvā piedalījušies starptautiskās sacensībās.

“Dienvidkurzemes sporta laureāta 2022” ceremonijā pasniedza arī Dienvidkurzemes novada pašvaldības apbalvojumus. Goda rakstu par ieguldījumu motokrosa un Misiņkalna mototrases attīstībā un Latvijas motokrosa čempionāta posmu rīkošanā saņēma Uldis Zaharāns, par ilggadēju sabiedrisko darbu novada novusa sporta attīstībā, sacensību organizēšanu un tiesāšanu – Guntis Bucenieks un par ilggadēju ieguldījumu šaušanas sporta attīstībā Liepājas rajonā, Aizputes novadā un Dienvidkurzemes novada Jānis Oskars Šalms.

Pašvaldības Atzinība par ieguldījumu novada sporta vēstures apzināšanā un apkopošanā, darbu grāmatas “Handbols – Vaiņodes fenomens jau piecdesmit gadus” radīšanā un izdošanā pasniegta Aināram Pāvilam un Ilzei Strēlei, par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu Virslīgas mēroga telpu futbola komandas izveidē Nīcā – Janekam Kreitālam un par ilggadēju profesionālu darbu augsta līmeņa jauno volejbolistu sagatavošanā Aizputē Gintam Stierem.  

Pateicība par ilgstošu, nepārtrauktu un ieinteresētu atbalstu sporta nozarei Nīcā un Dienvidkurzemes novada pasniegta SIA “Otaņķu Dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājam Ričardam Riepšam.

DIENVIDKURZEMES SPORTA LAUREĀTI 2022. GADĀ:

NOVUSĀ: Uģis Fausts, Artūrs Laugalis, Krists Laugalis, Jānis Tapiņš, Santa Samanta Kuzmina, Zigurds Liparts, Arturs Kuzmins, Ilona Indrāne, Ilgonis Indrāns, Emīls Šeflers, Raitis Feldmanis, Pēteris Svars.

LOŽU ŠAUŠANĀ: Raivis Balodis, Jānis Lasmanis, Roberts Bērziņš, Aleksis Druskins, Roberts Reinis, Rolands Liepiņš, Sabīne Krista Aleksandrova, Lenija Feldmane, Kate Katrīna Lietavniece, Sindija Čīma, Anna Stieģele, Marta Annemarija Bladžinauska, Sabīne Ķeķe.

LOKU ŠAUŠANĀ: Madara Spāģe, Kintija Laima Trinkūna, Raimonds Bērziņš, Jānis Kants, Tālvaldis Sveile, Valdis Krūze, Mārtiņš Vītols, Modris Burkevics, Kaspars Luters, Jānis Bogdans, Jānis Ronis.

ŠAUTRIŅU MEŠANĀ: Irēna Bauze, Kristīne Mickus, Aigars Strēlis, Madars Razma un Šautriņu mešanas komanda.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ: Līga Virbule, Skaidrīte Otaņķe, Māra Plaude.

ORIENTĒŠANĀS SPORTĀ UN ROGAININGĀ: Silvija Penkule.

ROGAININGĀ: Māris Penkulis.

AUTOSPORTĀ: Ekipāža Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, Oskars Troika, Endija Ķervija, Edgars Zīverts.

MAKŠĶERĒŠANĀ: Arturs Stauga, Andris Razma, Guntis Lavrovs, Dainis Viršilas.

MOTOKROSĀ: Pauls Jonass, Uldis Freibergs, Roberts Lūsis.

HANDBOLĀ: Ričards Juzups, Andis Bors, Kristers Plūme.

FUTBOLĀ: Karlīna Miksone, Kristers Tobers, FK “Grobiņas SC/LFS”

MOTOSKIJORINGĀ: Gints Selderiņš, Arvis Grāmatnieks

SPĒKA TRĪSCĪŅĀ: Māris Juzups, Reinis Ratnieks.

VIEGLATLĒTIKĀ: Amanda Radava, Artūrs Niklāvs Medveds.

RITEŅBRAUKŠANĀ: Aivars Krūčis, Nikolajs Pušņickis.

SPORTINGĀ: Ģirts Runnis, Iveta Tīle.

NŪJOŠANĀ: Benita Ločmele, Imants Ločmelis.

PELDĒŠANĀ: Zane Embrekte.

DAMBRETĒ: Ilga Jostmane.

ŠAHĀ: Aija Dejus.

ZOLĒ: Valdis Odiņš.

MINI GOLFĀ: Reinis Mārtiņš Miķelsons.

VOLEJBOLĀ: Amanda Nikola Ērgle.

JĀŠANAS SPORTĀ/ŠĶĒRŠĻU PĀRVARĒŠANĀ: Kristīne Egle.

JĀŠANAS SPORTĀ/PAJŪGU BRAUKŠANĀ: Loreta Aleksejeva.

MOTOTRIĀLĀ: Kristers Einass.

MOTOTRIĀLĀ UN ENDURO: Artis Alksnis.

MOTOTRIĀLĀ, ENDURO UN KARSĒJU SPORTĀ: Niks Alksnis.

SVARA STIEŅA SPIEŠANĀ GUĻUS: Santa Mickus.

JAUKTĀS CĪŅAS MĀKSLĀ: Arturs Skabardnieks.

ULTRAMARATONĀ: Edgars Sprūds.

BASKETBOLĀ: BK “Grobiņa”.

“GADA POPULĀRĀKAIS SPORTISTS” – Madars Razma.

“GADA POPULĀRĀKĀ SPORTISTE” – Endija Ķervija.

“GADA POPULĀRĀKĀ KOMANDA” – HK “Vaiņode”.