Brigita, Indra, Indars, Indris
Iesūti
Atpakaļ

Plāno izveidot disku golfa parku Tukumā

Biedrība “Tukuma Diska Golfa Klubs” iesniegusi iesniegumu ar lūgumu piešķirt bezatlīdzības lietošanā pašvaldības īpašumā esošās zemes vienības (Kandavas iela 12; Dāņu iela 1; Lielā iela 42a; Gotlandes iela 1; Gotlandes iela 3; Gravas iela 34; Revolūcijas iela 5), lai izveidotu disku golfa parku.

Pašvaldības pārstāvji kopā ar biedrību ir apsekojuši  vairākas potenciālās vietas, kur šādu laukumu būtu iespējams izbūvēt, taču par piemērotāko teritoriju noteiktas augstāk minētās zemes vienības. Iniciatīva ļautu gan iepazīstināt jaunus šī sporta veida cienītājus, gan aktīvi pavadīt laiku un trenēties tiem, kas ar disku golfu jau ir pazīstami.

Disku golfa parka izveide Tukumā būtu īpaša, jo pilsētai šim nolūkam ir pateicīgs ainaviskais reljefs. Biedrībā ir izveidojusies liela interesentu kopiena ar novadniekiem, kam ir apņemšanās un vēlme popularizēt disku golfu novadā – ar šo sporta veidu var nodarboties teju ikviens, kam vien ir vēlme aktīvi pavadīt laiku. Plānots, ka disku golfa laukums būs pieejams ikvienam un līdz šim neizmantotā teritorija tiks labiekārtota.

Disku golfs ir strauji augošs sporta veids gan Latvijā, gan arī citviet Eiropā. Pēdējo gadu laikā novērojam tendence, ka ik gadu Latvijā tiek izveidoti 2-3 jauni disku golfa parki. Tukuma novada interesentiem tuvākie laukumi atrodas Talsu novadā, kurā ir četri šādi laukumi.

Biedrības locekļi ir pārliecināti, ka disku golfs, lai gan šķietami ir kaut kas jauns un nezināms, aizraus daudzus un radīs iespēju pavadīt pilnvērtīgu atpūtu svaigā gaisā ar sportiska sacensību gara pieskaņu.

Tukuma novada pašvaldība līdz 20. janvārim aicina izteikt viedokli par ieceri Tukumā izveidot disku golfa laukumu.

Aptaujas saite: https://ieej.lv/mVfTG

Kartē attēlotais disku golfa laukuma iespējamais novietojums (iespējamas izmaiņas). Lai palielinātu attēlu, uzspiediet uz tā.