Atpakaļ

Rojā norisināsies Zemessardzes 30.vasaras sporta spēles

Talsu novada Rojā šodien plkst.8.15 tiks atklātas Zemessardzes 30.vasaras sporta spēles, aģentūru LETA informēja Zemessardzē.

Sporta spēļu mērķis ir veicināt fiziskās sagatavošanas un sporta attīstību Zemessardzē, kā arī noskaidrot labākās Zemessardzes struktūrvienības un sportistus.

Spēles sāksies ar parādes gājienu no Rojas brīvdabas estrādes pa Ostas ielu, Jūras ielu, Selgas ielu, Celtnieku ielu, Zvejnieku ielu uz Rojas stadionu, kur notiks Zemessardzes sporta spēļu atklāšanas ceremonija.

Svinīgo uzrunu teiks Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis, Talsu novada domes priekšsēdētāja Sandra Pētersone (NA), Rojas pagasta pārvaldniece Santa Krūmiņa un Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. Ceremonijā piedalīsies Zemessardzes vienību pārstāvji un sporta spēļu dalībnieki, kā arī viņu ģimenes locekļi.

Tāpat sestdien Rojas brīvdabas estrādē un tās apkārtnē sporta spēļu dalībniekiem, Rojas iedzīvotājiem un tās viesiem laikā no plkst.10 līdz 16 būs iespēja apskatīt militārās tehnikas, ieroču un ekipējuma izstādi, kā arī uzzināt vairāk par dienesta iespējām Zemessardzē.

Savukārt plkst.19 visi aicināti uz Zemessardzes orķestra, Zemessardzes kora “Stars” un solistu koncertu “Brīvība”. Plkst.20.30 sāksies balle ar Zemessardzes orķestra, Jūras spēku rokgrupas “Vairogs” un dīdžeja “Ilmi” muzikālo pavadījumu. Visos pasākumos ieeja bez maksas.

Zemessardzes 30.vasaras sporta spēļu trīs dienu sacensībās piedalīsies visas Zemessardzes vienības. Tās sacentīsies 12 dažādās disciplīnās – pludmales volejbols jauktajām komandām, veiklības brauciens ar sešriteņu kvadricikliem, šķēršļu josla “Zemessargu pastaiga”, stafete ar SUP dēļiem, dueļu šaušana, militarizētā stafete, 3×3 basketbols, tautas bumba sievietēm, pludmales minifutbols, spēka izturības vingrinājums “Armijas raušana”, kā arī orientēšanās vingrinājums.

Komandu sastāvā piedalās struktūrvienību karavīri, zemessargi un civilie darbinieki, kā arī atsevišķa šaušanas disciplīna tiek organizēta tieši vienību komandieriem.

Zemessardzes sporta spēļu organizēšanas tradīcija aizsākās jau 1992.gada vasarā.