Atpakaļ

Tukumā, Lapmežciemā būvēs velo trasi ar skeitparka elementiem

Tukuma novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Partnerība laukiem un jūrai” īsteno projektu Nr. 22-08-AL01-A019.2202-000003 “Skeitparka izbūve Lapmežciemā”.

Projekta mērķis ir izbūvēt multifunkcionālu asfalta velotrasi ar skeitparka elementiem, lai veicinātu sabiedrisko aktivitāšu attīstību īpaši bērnu un jauniešu vidū.

Lapmežciema pagasta pārvaldes vadītāja Laura Šmite pastāstīja, ka ideja par jaunu velo trasi radās no vecās skeitparka rampas pie stadiona. “Tā bija ļoti populāra bērnu un jauniešu vidū, bet rampa bija no koka konstrukcijas un ar laiku izpuva, palika nedroša, tāpēc tika noņemta. 2020. gada nogalē tika izvērtēti iespējamie risinājumi un kā labākais, ko varētu izmantot pēc iespējas plašāks bērnu skaits, izvēlēta asfalta velo trase. 2021. gadā saistībā ar mainīgajiem notikumiem šis nebija prioritārs projekts, līdz ar to netika projektēts un izbūvēts. Velo trase tika iekļauta 2022. gada budžetā, bet tā realizācijai pietrūka finansējuma, līdz ar to tika meklēts iespējamais risinājums. Tiklīdz “Partnerība laukiem un jūrai” veica uzsaukumu projektu iesniegšanai, mēs iesniedzām  pieteikumu un šim projektam tika piešķirts nepieciešamais līdzfinansējums.”

Jaunā skeitparka izbūvi plānots uzsākt 2023. gada pavasarī. Trase atradīsies Lapmežciemā, Liepu ielā 2, blakus “Sporta kompleksam”, laukumā starp stadionu un estrādes soliem. Būvdarbi uzticēti uzņēmumam SIA “We Build Parks”, kuri veido augstas kvalitātes veloparkus, snovparkus, veikparkus un citu aktivitāšu parkus visā Latvijā.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 59 048.00 EUR, no kuriem 18 000.00 EUR līdzfinansējumu veido biedrības “Partnerība laukiem un jūrai” projekta finansējums, bet 41 048.00 EUR līdzfinansē Tukuma novada pašvaldība.