Atpakaļ

Spriedīs par aizsardzības industrijas regulējumu un Covid-19 likuma darbības pārtraukšanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē šodien tiks spriests par Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma atzīšanu par spēku zaudējušu, kā arī par aizsardzības industrijas regulējuma pieņemšanu.

Komisijas sēde paredzēta plkst.10 Jēkaba ielā 16, 408.telpā.

Kā ziņots, Veselības ministrija plāno atsevišķas Covid-19 pārvaldības likuma normas saglabāt un integrēt Epidemioloģiskās drošības likumā.

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma pārejas noteikumi paredz, ka minētais likums ir spēkā tik ilgi, kamēr pastāv epidemioloģiskās drošības draudi saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību.

Pašlaik, kad Pasaules Veselības organizācija jau ir izplatījusi paziņojumu par starptautiski nozīmīgas sabiedrības veselības ārkārtas situācijas atcelšanu, ir pamats Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu atzīt par spēku zaudējušu.

Jau vēstīts, ka Aizsardzības industrijas likumprojekts paredz nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku valsts aizsardzības uzdevumu izpildei nepieciešamo preču piegādes un pakalpojumu sniegšanas drošību.