Atpakaļ

SPRK aicina iedzīvotājus svētku laikā uzmanīties no telefonkrāpniekiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) svētku laikā aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, saņemot aizdomīgus zvanus un īsziņas (SMS), lai izvairītos no finansiāliem zaudējumiem vai personas datu noplūdes, informēja SPRK.

SPRK Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Ivars Tauniņš norāda, ka krāpnieki svētku laiku izmanto, lai gūtu sev labumu, tostarp īpaši aktīvi uzdarbojas SMS krāpnieki, sūtot dažādas ziņas, piemēram, par sūtījuma maksu, piegādes adreses nepilnībām, pievienojot arī tīmekļvietnes saites, ar mērķi, lai cilvēki pārskaita naudu vai izpauž privātos datus.

Tauniņš aicina vienmēr kritiski izvērtēt informāciju un šaubu gadījumā pašiem sazināties ar pakalpojuma sniedzēju, kā arī viņš aicina par visiem numerācijas krāpniecības mēģinājumiem un aizdomīgiem gadījumiem informēt savu elektronisko sakaru operatoru vai Valsts policiju, lai savlaicīgāk varētu šādus zvanus vai SMS ierobežot.

Vienlaikus SPRK aicina apsvērt nepieciešamību atbildēt uz zvanu, kas saņemts no numura, kas nesākas ar Latvijas valsts kodu “+371”, tāpat aicina ievērot piesardzību, ja zvans no ārzemju numura ir dažas sekundes ilgs, jo, atzvanot uz šo numuru, pastāv iespēja atzvanīt numuram ārpus EEZ vai paaugstinātas maksas numuram, kā rezultātā būtiski var palielināties telefona rēķins.

SPRK aicina arī pievērst uzmanību zvaniem no numuriem, kas īsāki par astoņām zīmēm – par zvaniem uz šādiem numuriem var tikt piemērota papildu maksa.

Tāpat, uzsākot telefona sarunu ar svešinieku, nepieciešams rūpīgi apsvērt informāciju, ko sniedz.

Jau vairākus gadus SPRK strādā ar numerācijas krāpniecības gadījumiem, aizstāvot gan galalietotāju, gan komersantu intereses. SPRK pastāvīgi seko līdzi numerācijas krāpniecības tendencēm Latvijā un pasaulē, kā arī veic pasākumus, konsultējoties ar nozari par nepieciešamiem pilnveidojumiem regulējumā.