Atpakaļ

Stājas spēkā nelielas izmaiņas NMPD maksas pakalpojumu cenrādī

Vakar stājās spēkā nelielas izmaiņas pērnajā rudenī valdībā apstiprinātajā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādī, taču dienesta maksas pakalpojumu izcenojums faktiski paliek nemainīgs, kāds tas ir kopš 2023.gada 16.oktobra.

Kā izriet no pērn 12.decembrī valdībā pieņemto noteikumu grozījumu anotācijas, izmaiņas, kas stājas spēkā šodien, nepieciešamas, jo NMPD ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) ir raduši risinājumu, lai atteiktos no papīra formāta izziņas par cietušā veselībai nodarīto kaitējumu organizācijas vai personas vainas dēļ. Līdzekļu atgūšanai regresa kārtībā nepieciešamo informāciju NVD tagad var patstāvīgi iegūt no savām informācijas sistēmām, savukārt ārstēšanās izmaksu noteikšanai no vakardienas, 1.janvāra, sāk piemērot noteikumu pielikuma apakšpunktu, kurā teikts, ka

cena par NMPD brigādes izsaukumu pie personas, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai ir 191,68 eiro.

Citādi NMPD maksas pakalpojumu cenrādis paliek nemainīgs kopš pērnā gada 16.oktobra, kad stājās spēkā cenas, kas aktualizētas atbilstoši pakalpojumu faktiskajām izmaksām.

Pērn rudenī aktualizētā informācija skāra maksas pakalpojuma saņēmējus, kuriem noteiktās situācijās nepieciešams piesaistīt dienesta medicīniskos resursus. Tie ir tādi maksas pakalpojumi kā, piemēram, mediķu dežūras publiskajos pasākumos – koncertos, sporta sacensībās un citos -, plānveida medicīniskā transportēšana, pirmās palīdzības pasniedzēju apmācības un citi pasākumi.

Maksa par brigādes izsaukumu palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu, kopš pērnā gada 16.oktobra ir pieaugusi no 74,35 eiro līdz 84,93 eiro.

Savukārt brigādes izsaukums pie personas, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai pērn rudenī pieauga no 172,19 eiro līdz 191,68 eiro.

Rudenī veiktās izmaiņas skāra arī citus maksas pakalpojumu veidus, taču tagad izcenojumi aizvien paliek nemainīgi.