Atpakaļ

Stājas spēkā vilcienu kustības ziemas grafiks

Stājas spēkā jauns vilcienu kustības grafiks ar izmaiņām visos maršrutos, informēja AS “Pasažieru vilciens” pārstāvji.

Saraksts ir ne vien pielāgots pasažieru pārvietošanās ieradumu maiņai, iestājoties aukstākam laikam, bet arī ietver pakāpenisku pāreju uz intervāla grafiku elektrificētajā zonā.

Regulārāku reisu izpildi pieprasītākajās rīta un pēcpusdienas stundās elektrificētajā zonā sekmēs plānotā jauno elektrovilcienu ekspluatācijas sākšana.

Sākotnējā periodā elektrovilcienu zonā pasažieru pārvadājumi tiks nodrošināti joprojām ar 23 elektrovilcieniem, taču nedaudz lielākā intensitātē. Savukārt neelektrificētajā zonā papildus ir ieplānoti reisi ikdienā uz Siguldu plkst.10 un no Siguldas plkst.12.07, kas iepriekš tika nodrošināti tikai vasaras mēnešu brīvdienās.

Tāpat šodien atcelti trīs vilcienu reisi Tukuma, Aizkraukles un Skultes virzienā, lai nodrošinātu jaunā vilcienu kustības grafika ieviešanu.

PV informē, ka atcelts vilciens Ķemeri (plkst.5.09) – Rīga (plkst.6.08), vilciens Aizkraukle (plkst.6.06) – Rīga (plkst.7.30) un vilciens Saulkrasti (plkst.6.29) – Rīga (plkst.7.29).

“Pasažieru vilciena” pārvaldītajā tīmekļa vietnē “vivi.lv” un mobilajā lietotnē “Vivi Latvija” publicētajā vilcienu kustības sarakstā, kurā ir redzams plānojums desmit dienas uz priekšu, jau ir ietvertas minētās izmaiņas.

“Vivi” ir vilciena pasažieru pārvadājumu zīmols, kas pieder “Pasažieru vilcienam”.

Jau vēstīts, ka “Pasažieru vilciena” apgrozījums šogad deviņos mēnešos bija 44,256 miljoni eiro, kas ir par 19,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, bet kompānijas peļņa samazinājusies par 21% – līdz 458 074 eiro.

“Pasažieru vilciens” izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no “Latvijas dzelzceļa” veiktajām funkcijām. Iepriekš “Pasažieru vilciens” 100% bija “Latvijas dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.