Atpakaļ

Staķis oficiāli zaudē Rīgas mēra amatu

Trešdien Rīgas domei pulcējoties uz ārkārtas sēdi, par savu atkāpšanos paziņojušais Mārtiņš Staķis (PP) oficiāli zaudējis Rīgas mēra amatu.

Domes sēdē tika nolasīts Staķa iesniegums par atkāpšanos no amata un līdz ar domes sēdes sākumu viņa pilnvaras beidzās. Atbilstoši likumam, jauns mērs tagad jāievēl divu mēnešu laikā – līdz septembra sākumam, bet līdz tam domi vadīs kāds no Staķa līdzšinējiem vietniekiem.

Šodien sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā iekļauti divi jautājumi – par Rīgas mēra aizvietotāja iecelšanu un par izmeklēšanas komisijas vadītāja nomaiņu komisijai, kurai jāizmeklē iespējamie Rīgas domes Satiksmes departamenta amatpersonu pārkāpumi.

Pēc konflikta par Satiksmes departamenta darba izvērtēšanu ir sašķēlusies Rīgas domes valdošā koalīcija, kā rezultātā par atkāpšanos no amata ir paziņojis Staķis.

Viņa līdzšinējie Rīgas domes koalīcijas partneri “Jaunā vienotība” (JV), “Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība” (NA/LRA) un “Kods Rīgai” (KR) ir nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu, bet no PP viņi sagaida atsaukumu, pēc viņu vārdiem, “melīgajiem apgalvojumiem”.

Viņuprāt, Rīgas domes deputātiem ir jādara viss, lai nepieļautu ārkārtas vēlēšanas, jo tas varot novest pie “pretvalstisku spēku nokļūšanas pie varas galvaspilsētas domē”, tāpēc JV, NA/LRA un KR tagad nolēmuši uzņemties iniciatīvu sarunām par jaunas koalīcijas veidošanu.

PP turpretim negrasoties atsaukt kādus apgalvojumus vai atvainoties. Viņuprāt, mēra pienākumu pildīšanai piemērotāka būtu Ozola, nevis Ķirsis. PP esot gatavi turpināt sarunas ar līdzšinējiem koalīcijas partneriem.

Staķa skatījumā, viņa bijušie koalīcijas partneri – “Jaunā vienotība”, Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība un “Kods Rīgai” – faktiski esot izveidojuši citu vairākumu kopā ar “Saskaņu”, “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” un lēmumus pieņemot citos kabinetos, nevis kopā ar PP frakciju.

Tam apliecinājums esot balsojums par jaunas izmeklēšanas komisijas izveidi iespējamo pārkāpumu izmeklēšanai Satiksmes departamentā, kurā bijušie koalīcijas partneri esot balsojuši kopā ar “Saskaņu”. Līdz ar to Rīgas mērs vairs nevarot uzņemties atbildību par domes lēmumiem un nolēmis atkāpties.

16.jūnijā ar Rīgas pilsētas izpilddirektora Jāņa Langes rīkojumu uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādināti Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un Satiksmes infrastruktūras pārvaldes priekšnieks Andrejs Urtāns.

Amatpersonas atstādinātas pēc trauksmes cēlēja ziņojuma saņemšanas, kas gan vēlāk tika nosaukts par anonīmu ziņojumu, un tam sekojošas dienesta pārbaudes. Pārbaudes laikā esot konstatēti būtiski pārkāpumi, kas liecina par prettiesisku un nesaimniecisku rīcību departamenta veiktajos ielu asfalta seguma atjaunošanas darbos.

Šis jautājums izgaismojis nesaskaņas starp koalīcijas partneriem “Jauno vienotību” un “Par/Progresīvie”, pusēm atšķiroties viedokļiem, kam būtu jāizmeklē iespējamie pārkāpumi.