Atpakaļ

Starp Eirovīzijas kandidātiem šogad Dons un daudz jauno izpildītāju

Dalībai Latvijas Televīzijas (LTV) dziesmu konkursa “Supernova” pusfinālā žūrija ir izvēlējusies 15 māksliniekus, kuri sacentīsies par iespējām Latviju pārstāvēt Eirovīzijas dziesmu konkursā, informēja LTV komunikācijas speciāliste Evelīna Stiene.

Starp pusfinālistiem zināmākais mākslinieks ir Dons, bet daudz ir jauno izpildītāju.

Pretendenti 3.februārī televīzijas tiešraidē sacentīsies par iekļūšanu finālā, kur 10.februārī jau no desmit finālistiem tiks izraudzīts uzvarētājs.

Konkursa “Supernova” pusfinālā iekļuvusi Agnese Rakovska ar dziesmu “AI”. Viņa ar grupu “Triānas parks” 2017.gadā jau pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu “Line”, taču neizkļuva no pusfināla. Dons šogad konkursā piedalīsies ar dziesmu “Hollow”, kas tapusi sadarbībā ar ārvalstu autoriem.

Konkursa pusfinālā iekļuvis arī Alekss Silvers ar dziesmu “For the Show”, “Avei” ar dziesmu “Mine”, “B/H” ar dziesmu “Amsterdam”, Katrīna Gupalo ar dziesmu “The Cat’s Song” un “St Leviča” ar dziesmu “Tick Tock”. Visi šie izpildītāji iepriekšējos gados jau reiz piedalījušies “Supernova” konkursos.

Tāpat konkursa pusfinālā sacentīsies “Ecto” ar dziesmu “Outsider”, Edvards Strazdiņš ar dziesmu “Rock n’ Roll Supernova”, “Funkinbiz” ar dziesmu ukraiņu valodā “Na Chystu Vodu”, “Jar of Kings” ar dziesmu “Wildfire”, “Papīra lidmašīnas” ar dziesmu “Mind Breaker”, Patrīcija Spale ar dziesmu “Heaven’s Raining Down on Me”, “Sasha Sil” ar dziesmu “Love is a Language” un “Vēstules” ar dziesmu “Kur?”.

Konkursa uzvarētājs pārstāvēs Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Malmē, Zviedrijā. Šogad Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 7. un 9.maijā, bet fināls – 11.maijā.