Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Straujāku tempu valdības veidošanai paredz pēc Kariņa tikšanās ar prezidentu

Straujāks temps valdības veidošanai tiek prognozēts pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Neoficiāla informācija liecina, ka viens no variantiem, kā tālāk varētu attīstīties politiskais process, varētu būt straujāka virzība jaunās valdības veidošanai, sākot ar ceturtdienu, 17.augustu.

Ceturtdien Ministru prezidents Krišjānim Kariņam (JV) plānots informēt Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču par iespējamās topošās valdības modeli.

Pašlaik nav zināms, kad premjers varētu nolemt demisionēt, lai pavērtu ceļu jaunas valdības izveidošanai. Kā viens no variantiem kuluāros tiek minēts varbūtējs tālākais scenārijs, ja gadījumā Kariņš izlemtu demisionēt jau laikā ap 17.augustu līdztekus jaunās koalīcijas modeļa pieteikšanai.

Ja tā patiešām notiktu, tad tālākā gaita būtu atkarīga no Rinkēviča redzējuma. Ja šādā situācijā Valsts prezidents nolemtu ātri virzīties uz priekšu ar premjera amata kandidāta nominēšanu, tad daži kuluāru “matemātiķi” kā valdības apstiprināšanas Saeimā termiņa iespēju neizslēdz pat jau nākamo nedēļu.

Tomēr nav zināms, vai paši koalīcija veidotāji jau būtu iezīmējuši un kāds varētu būt precīzs topošās valdības izveidošanas grafiks.

Kā ziņots, Kariņš pagājušajā nedēļā sāka sarunas par jaunas koalīcijas un valdības veidošanu. Piektdien sarunas par jauno koalīciju notikušas ar “Progresīvajiem” un Zaļo un zemnieku savienību, kas kopā ar “Jauno vienotību” varētu veidot topošā Ministru kabineta kodolu.

Pašlaik nav zināms, kā sarunas sekmēsies ar “Apvienoto sarakstu” (AS) un Nacionālās apvienība (NA), kuras piektdien atteicās nākt uz sarunām.

Kariņš reizē norādījis, ka tagad nedemisionēs, jo netaisās “mest plinti krūmos”, kā daži sagaidot.

Jau vēstīts, ka, lai valdība strādātu dinamiskāk, Kariņš iepriekš rosināja veikt vairāku amatu rotācijas, taču AS un NA piektdien šo piedāvājumu noraidīja. Tāpēc premjers paziņoja par jaunas valdības veidošanu.