Atpakaļ

Svētdien Brīvdabas muzejā ielīgos Jāņus

atvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Jāņu ielīgošana notiks svētdien, 18.jūnijā, no plkst.12 līdz plkst.15.

Būs Jāņu lustes kopā ar Lēdurgas folkloras kopu “Putni”, sarunas ar zāļu sievu Zeltīti Kavieri, vainagu pīšanas darbnīca ar meistarīgo pinēju Margitu Porieti. No plkst.14 stāsti par Jāņu paražām, ticējumiem un sadziedāšanās kopā ar Brīvdabas muzeja saimi.

Savukārt muzeja lauku ekspozīcijā Rucavā Papes “Vītolniekos” plaša autentiska Jāņu ielīgošana kopā ar Rucavas sievām būs 22.jūnijā no plkst.17 līdz saullēktam plkst.4.30.

Pasākums sāksies ar zāļu lasīšanu, vainagu pīšanu un svinību vietas pušķošanu. Plkst.19 notiks “Vītolnieku” mazā ceļveža prezentācija. Tai sekos Jāņu tēva un Jāņu mātes apdziedāšana, cienāšana ar sieru un alu. Plkst.21 visi tiks aicināti doties uz jūras krastu, lai gatavotos saulrietam un ar dziesmām pavadītu sauli. Tad lāpu gājiens atpakaļ uz “Vītolnieku” sētu.

Plkst.23 ugunskurs un zaļumballe “Vītolnieku” sētā. No plkst.4 saules sagaidīšana un sveikšana. Jāņu svinēšanā piedalīsies Rucavas etnografiskais ansamblis, folkloras kopa “Vēlava”, Krotes folkloras kopa, kapela “Paurupīte”, Rucavas pamatskolas folkloras kopa “Ķocītis”, Rucavas muzikanti.

Pasākumu organizē un atbalsta Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Valsts kultūrkapitāla fonda, Rucavas tradīciju klubs, Rucavas kultūrtelpas attīstības biedrība, Rucavas kultūras nams.