Atpakaļ

“Swedbank” izveidojusi finanšu pratības uzdevumu burtnīcu pirmsskolas vecuma bērniem

“Swedbank” Finanšu institūts laidis klajā pirmsskolas vecuma bērniem paredzētu naudas prasmju uzdevumu burtnīcu “Cīruļu ģimenes piedzīvojumi naudas pasaulē”, informēja bankas pārstāvji.

Uzdevumu burtnīca veidota tā, lai rotaļīgā un viegli uztveramā veidā palīdzētu attīstīt bērnu izpratni par naudu un veicinātu prasmi ar to rīkoties, aptverot tādas tēmas kā naudas pelnīšana, tērēšana, krāšana un mērķu sasniegšana. Burtnīca piedāvā gan dažādu jēdzienu apguvi, gan mācīties nošķirt vajadzības no vēlmēm.

Uzdevumu burtnīcas mērķis ir palīdzēt bērniem naudas prasmju apguves procesā, sniedzot idejas, padomu un atbalstošu plecu gan tiem, kas par naudu vēl tikai mācās, gan tiem, kas māca.

Banka 15 000 burtnīcu paraugu kā dāvinājumu izsūtījusi pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēm visā Latvijā ar aicinājumu pedagogiem iepazīties ar šo saturu un izmantot nodarbībās, kā arī vecākiem – sarunās ar bērniem. Tāpat, lai veicinātu uzdevumu pieejamību, burtnīca jebkuram interesentam bez maksas ir pieejama arī digitālā veidā, lejupielādējot uzdevumu lapas “Swedbank” bloga vietnē.

Šonedēļ visā Eiropā devīto gadu tiek atzīmēta Naudas nedēļa, un tās ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta sabiedrības naudas prasmēm – finanšu veselībai, budžeta plānošanai un izpratnei par naudas vērtībām un iespējām – gan lieliem, gan maziem. Atzīmējot šo nedēļu, sestdien, 23.martā, no plkst.11 līdz 15 norisināsies uzdevumu burtnīcas atklāšanas svētki tirdzniecības centra “Spice” lielajā ātrijā.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.