Atpakaļ

Taktilo Brīvības pieminekli nolauzis noziedznieks “ar stāžu”, kuram draud līdz 10 gadu cietumsods

Taktilā Brīvības pieminekļa bojātājam, kurš izrādījies noziedznieks “ar stāžu”, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem.

Informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, otrdien Rīgas Austrumu prokuratūras prokurors Rīgas pilsētas tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu Rīgas centrā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis 2023.gada 4.decembra vakarā Rīgā, pie Laimas pulksteņa, apzināti no pamatnes nolauza tur esošā taktilā Brīvības pieminekļa obelisku. Vīrietis tika aizturēts 15.decembrī.

Pēc tam Rīgas pilsētas tiesa viņam piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā vīrietis policijai sākotnēji apgalvoja, ka taktilo Brīvības pieminekli viņš esot salauzis nejauši, proti, fotografēšanās laikā to apķerot. Policijas izplatītie videonovērošanas materiāli gan šādu versiju neapliecināja. Pēc apsūdzības uzrādīšanas vīrietis tomēr atzina savu vainu, taču atteicās sniegt liecības un neizskaidroja taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanas iemeslu.

Taktilā Brīvības pieminekļa vērtība ir virs 31 000 eiro, tādēļ vīrietim celta apsūdzība par svešas mantas tīšu bojāšanu lielā apmērā.

Par šāda nozieguma izdarīšanu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trīs mēnešiem līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku no viena līdz trīs gadiem vai bez tās.

Vīrietis iepriekš vairākkārt sodīts par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un no ieslodzījuma vietas atbrīvots mazāk nekā mēnesi pirms taktilā Brīvības pieminekļa sabojāšanas.