Atpakaļ

“Tele2” šogad uzstādījusi 25 jaunas 5G bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators SIA “Tele2” šogad uzstādījis 25 jaunas 5G bāzes stacijas, pavēstīja kompānijas sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā Oskars Fīrmanis.

Viņš informē, ka “Tele2” 5G pārklājums paplašināts Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Salacgrīvā, Saldū, Siguldā un Tukumā, kā arī pirmās 5G stacijas uzstādītas Bērvircavā, Bēnē, Kapsēdē, Kroņaucē, Ķekavā, Launkalnē, Madonā, Namiķos, Rūjienā un Vilcē.

Kopumā “Tele2” 5G tīkls ir pieejams 64 apdzīvotās vietās Latvijā.

“5G tehnoloģija pakāpeniski ieņem arvien nozīmīgāku lomu mobilo sakaru ikdienā un šā gada laikā tā noteikti kļūs jau par pilntiesīgu spēlētāju mobilo sakaru nodrošināšanā Latvijā. Par to liecina arī datu patēriņa pieaugums tieši 5G tīklā, kas pēdējo trīs mēnešu laikā ir palielinājies par vairāk nekā 75%,” norāda “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Viņa arī atzīmē, ka šobrīd vairāk nekā 65 000 kompānijas klientu ikdienā lieto 5G tehnoloģiju, un to skaits pēdējo trīs mēnešu laikā ir dubultojies.

“Tele2” dati liecina, ka visbiežāk 5G tīklam pieslēdzas klienti, kas izmanto “Samsung” viedtālruni.

Jau vēstīts, ka “Tele2” 2021.gadā strādāja ar 152,246 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās par 7,6% un bija 31,864 miljoni eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige”.