Atpakaļ

“Tele2” drošības pakalpojums decembrī novērsis 5,7 miljonus krāpniecības mēģinājumu

Mobilo sakaru operatora SIA “Tele2” drošības pakalpojums “Interneta drošība” 2023.gada decembrī novērsis 5,7 miljonus potenciālo krāpniecības gadījumu digitālajā vidē, informēja uzņēmumā.

“Tele2” pārstāvji norāda, ka šis ir rekordliels skaits. Salīdzinot ar novembri, novērsto krāpniecības mēģinājumu skaits ir palielinājies par 50%.

Lielākoties novērsti tādi gadījumi kā inficētu saišu un interneta mājaslapu atvēršana, kā arī ļaunatūras darbības jeb ļaunprātīgu programmatūru uzbrukumi.

“Tele2” Drošības nodaļas vadītājs Mārtiņš Melnis norāda, ka sākotnēji lielākās riska grupas bija bērni un seniori, kuri bieži vien nezināšanas vai pārāk lielās uzticēšanās dēļ iekrita krāpnieku lamatās, tomēr šobrīd faktiski cieš visas sabiedrības grupas, arī uzņēmumi. Piemēram, pēdējo trīs mēnešu laikā “Tele2” ir novērsis gandrīz vienu miljonu apdraudējumu digitālajā vidē biznesa sektora klientiem.

Vienlaikus Melnis uzsver, ka uzņēmums ieviesis vairākus risinājumus klientu aizsardzībai, tostarp pakalpojums “Interneta drošība”, kas ir integrēts ar “Cert.lv” datubāzēm. Tāpat “Tele2” klienti, saņemot aizdomīga rakstura īsziņas, var tās pārsūtīt uz bezmaksas numuru 1677, lai tās bloķētu un citi klienti šīs īsziņas vairs nesaņemtu.

Jau vēstīts, ka “Tele2” apgrozījums 2022.gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% – līdz 33,106 miljoniem eiro.