Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

“Tele2” jūlija beigās Valmierā, Cēsīs un Limbažos slēgs 3G tehnoloģiju

Mobilo sakaru operators SIA “Tele2” šogad jūlija beigās slēgs 3G tehnoloģijas Valmieras, Cēsu un Limbažu novadā, lai izmantotu frekvences 4G un 5G tīkla attīstībai, informēja uzņēmumā.

Tāpat 3G tehnoloģija turpmāk nebūs pieejama atsevišķos pagastos Siguldas, Smiltenes un Ogres novadā.

Uzņēmumā norāda, ka 3G šobrīd vairs nespēj konkurēt ar jaunāku paaudžu mobilo sakaru tehnoloģijām un nav piemērota mūsdienu mobilo sakaru lietošanas paradumiem. Šobrīd tikai 1% no mobilajiem datiem tiek patērēti 3G tīklā, turklāt aizvien vairāk klientu arī balss zvanus veic 4G tīklā, izmantojot VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju, kas nodrošina ātrāku zvana savienojuma laiku, augstāku balss un video zvanu kvalitāti.

“Tele2” pārstāvji atzīmē, ka balss zvani turpmāk tiks veikti 2G un 4G tīklā, izmantojot VoLTE tehnoloģiju, kā arī drīzumā visiem klientiem būs pieejama VoWiFi (Voice over WiFi) tehnoloģija, kas ļaus veikt balss zvanus WiFi tīklā.

Kompānijā arī norāda, ka “Tele2” par attiecīgajiem plāniem ir informējusi un turpinās informēt tos klientus, kuriem ir telefoni, kas atbalsta tikai 2G un 3G tehnoloģiju, vai arī iekārtās ir ievietotas 3G SIM kartes. SIM karšu maiņa ir bez maksas, bet vecās ierīces ir iespējams izmantot kā pirmo iemaksu jaunas ierīces iegādei.

Uzņēmums aicina klientus, kuri saņem no “Tele2” individuālu ziņu par nepieciešamību nomainīt SIM karti vai ierīci, to savlaicīgi izdarīt un neatlikt uz vēlāku laiku.

Plānotās izmaiņas neietekmēs klientus, kuriem ir pēdējo trīs līdz četru gadu laikā ražoti viedtelefoni, kas darbojas 4G vai 5G režīmā. Savukārt tie “Tele2” klienti, kuri joprojām izmanto, piemēram, vecākās paaudzes telefonus ar taustiņiem un SIM karti nav mainījuši daudzus gadus, ir aicināti apmeklēt interneta lapu “www.tele2.lv/3g/” vai vērsties “Tele2” klientu centrā, lai pārliecinātos par SIM kartes derīgumu un veiktu tās maiņu, kā arī nepieciešamības gadījumā iegādātos jaunāku telefonu.

Piemēram, seniori, kuriem mobilais tālrunis nepieciešams tikai zvanīšanai, jo mobilo internetu nelieto, varēs turpināt izmantot esošos telefonus, jo zvani tiks veikti 2G tīklā.

Jau ziņots, ka “Tele2” no 3G tehnoloģijas plāno pakāpeniski visā Latvijas teritorijā atteikties līdz 2025.gadam, lai izmantotu frekvences, kas ir ierobežots resurss, 4G un 5G tīkla attīstībai. Iepriekš 3G tehnoloģija jau slēgta vai tuvākajās dienās tiks slēgta vairākos pagastos Madonas, Rēzeknes, Krāslavas, Ludzas, Aizkraukles, Varakļānu, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Valkas un Smiltenes novadā.