Atpakaļ

“Tele2” līdz 2025.gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehnoloģijas

Mobilo sakaru operators SIA “Tele2” līdz 2025.gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehnoloģijas, lai frekvences, kas ir ierobežots resurss, izmantotu 4G un 5G tīkla attīstībai, informēja “Tele2” pārstāvji.

Kompānijā norāda, ka šobrīd 1% no mobilajiem datiem tiek patērēti 3G tīklā, turklāt aizvien vairāk klientu arī balss zvanus veic 4G tīklā, izmantojot VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju.

“Tele2” pārstāvji min, ka balss zvani turpmāk tiks veikti 2G un 4G tīklā, izmantojot VoLTE tehnoloģiju, kā arī drīzumā visiem klientiem būs pieejama VoWiFi (Voice over WiFi) tehnoloģija, kas ļaus veikt balss zvanus WiFi tīklā.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka visās uzņēmuma bāzes stacijās, kurās ir uzstādīta 3G tehnoloģija, atrodas arī 2G un 4G iekārtas, kā arī šobrīd tiek uzstādīta 5G tehnoloģija.

“Tele2” par attiecīgajiem plāniem informēs klientus, kuriem vēl ir telefoni, kas atbalsta tikai 2G un 3G, vai arī iekārtās vēl joprojām ir ievietotas 3G SIM kartes. Klienti tiks aicināti SIM kartes un telefonus aizstāt ar jauniem. SIM karšu maiņa ir bez maksas, bet vecās ierīces būs iespējams izmantot kā pirmo iemaksu jaunas ierīces iegādei.

“Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs norāda, ka lēmums pakāpeniski atteikties no 3G tehnoloģijas ļaus atbrīvot nepieciešamās radiofrekvences 4G un 5G attīstībai. Atbrīvoto frekvenču pārizmantošana 4G un 5G vajadzībām ļaus uzlabot to veiktspēju.

“Redzam, ka līdzīgu praksi piekopj mobilo sakaru operatori arī citās valstīs – daudzviet 3G tehnoloģija jau ir slēgta, bet, piemēram, Lietuvā un Igaunijā šis process pašreiz norit pilnā sparā,” norāda Vancovičs.

Šīs izmaiņas neietekmēs klientus, kuriem ir pēdējo trīs līdz četru gadu laikā ražoti viedtelefoni, kas darbojas 4G vai 5G režīmā.

“Tele2” apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, palielinājās par 9,5%, sasniedzot 176,4 miljonus eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige”.