“Tele2” septembrī novērsis vairāk nekā 13 miljonus kiberapdraudējumu
Lielākie draudi saistīti ar dažādiem ļaunatūru uzbrukumiem un pikšķerēšanu.
Tāpat aizvadītajā mēnesī strauji pieauga krāpniecības mēģinājumi, kas saistīti ar viltotām mājaslapām. Kopumā tika atklātas 429 kompromitētas interneta vietnes, kas kalpoja dažādiem ļaunprātīgiem mērķiem. Saskaņā ar “Tele2” pakalpojuma “Interneta drošība” datiem ar šo krāpniecības veidu saistīti aptuveni 400 000 drošības incidenti.
Kā atzīmē “Tele2”, viena no populārākajām pikšķerēšanas shēmām bija saistīta ar iepazīšanos vietni, kas piedāvāja romantiska rakstura saziņas iespējas ar vecāka gadu gājuma sievieti. Krāpnieku mērķis bija iegūt personas un finanšu datus.
Savukārt viena no īpatnējākajām metodēm bija interneta vietne, kas piedāvāja bez maksas klienta ierīcē instalēt programmu, lai novērstu tajā dažādas problēmas. Zem šīs lapas slēpās krāpnieki, kuri cenās ar ļaunatūras palīdzību inficēt klientu ierīces, lai iegūtu tajās esošos datus.
“Tele2” drošības nodaļas vadītājs Mārtiņš Melnis norāda, ka riski saskarties ar krāpniekiem digitālajā vidē ir ikvienam, jo krāpnieku izmantotās tehnoloģijas kļūst arvien smalkākas un mērķētas uz dažādām auditorijām.
“Tele2” pakalpojuma “Interneta drošība” dati rāda, ka vasaras mēnešos krāpniecības mēģinājumu skaits samazinās, bet rudens un ziemas mēnešos krāpnieki digitālajā vidē aktivizējas. Šo sezonalitāti var skaidrot ar to, ka vasaras mēnešos cilvēki mazāk laika pavada digitālajā vidē, līdz ar to arī krāpnieku aktivitāte samazinās, akcentē uzņēmumā.
Jau ziņots, ka “Tele2” apgrozījums pagājušajā gadā bija 180,297 miljoni eiro, kas ir par 8,7% vairāk nekā 2022.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 40,8% – līdz 46,629 miljoniem eiro.
Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige”.