Atpakaļ

“Tele2” šogad attīstībā plāno investēt 21 miljonu eiro

Mobilo sakaru operators SIA “Tele2” mobilo sakaru tīkla, klientu apkalpošanas sistēmas un jaunu produktu attīstībā šogad plāno investēt 21 miljonu eiro, informēja uzņēmumā.

Lielāko daļu investīciju plānots novirzīt tīkla modernizācijai un jaunu 5G bāzes staciju uzstādīšanai, tostarp šogad plānots uzstādīt aptuveni 200 jaunu 5G bāzes staciju visā Latvijas teritorijā.

Tādējādi paredzēts, ka līdz gada beigām “Tele2” tīklā darbosies aptuveni 600 5G bāzes staciju.

“Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs norāda, ka, paplašinot pakalpojumu klāstu un palielinoties lietotāju skaitam, datu plūsma “Tele2” tīklā turpina augt, tādēļ šogad plānots veikt ieguldījumus mobilo sakaru tīkla attīstībā, lielāko vērību pievēršot 5G tehnoloģijas izvēršanai.

Šajā gadā, turpinot tīkla “vidējās jūdzes” attīstīšanu, Liepājā bāzes stacijas plānots pieslēgt optiskajam tīklam, līdzīgi kā tas iepriekšējos gados veikts Rīgā un citās pilsētās, lai palielinātu tīkla jaudu, pauž Vancovičs.

Kompānijā arī min, ka šobrīd “Tele2” 5G tīkls ir pieejams 65% Latvijas teritorijas.

Daļa 5G staciju darbojas 700 megaherzu (MHz) frekvencē, bet daļa 5G staciju darbojas 3,5 gigaherzu (GHz) frekvencē.

Jau vēstīts, ka “Tele2” apgrozījums 2022.gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% – līdz 33,106 miljoniem eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige”.