Atpakaļ

“Tele2” trīs mēnešu laikā novērsis vairāk nekā miljonu potenciālo krāpniecības gadījumu

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” dati liecina, ka trīs mēnešu laikā, kopš ieviests pakalpojums “Interneta drošība”, ir novērsts vairāk nekā viens miljons potenciālo krāpniecības gadījumu.

Lielākoties novērsti tādi gadījumi kā inficētu saišu un interneta mājas lapu atvēršana, kā arī ļaunatūras darbības jeb ļaunprātīgu programmatūru uzbrukumi.

Pēdējā mēneša laikā trīs reizes palielinājies inficētu saišu gadījumu skaits. Biežāk tās tiek izplatītas ar e-pastu, īsziņu vai dažādu mobilo lietotņu palīdzību, solot laimēt dažādas balvas, piedāvājot atlaides. Tāpat piecas reizes palielinājies identificēto viltus interneta mājas lapu skaits.

Rosts atzīmē, ka vienmēr ir vērts pievērst vērību atsūtīto interneta saišu pareizrakstībai, e-pastu adresēm, no kurām tiek sūtīta ziņa, vai netiek prasīts ievadīt personas datus. “Esošajos apstākļos arī dažādi drošības risinājumi telefoniem, kurus var ērti pieslēgt, kļuvuši faktiski par nepieciešamību, jo tie samazina risku, kas tiek atvērta kāda inficēt saite vai mājas lapa.”

Jau vēstīts, ka “Tele2” apgrozījums 2022.gadā bija 165,803 miljoni eiro, kas ir par 8,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 3,9% – līdz 33,106 miljoniem eiro.

Kompānija reģistrēta 1995.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 3,486 miljoni eiro. “Tele2” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas “Tele2 Sverige”.