Kristīne, Kristīna, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Iesūti
Atpakaļ

“Tērvetes tīklu parks” un šķēršļu trase “Tarzāns” atsāk darbību pēc pagājušā gada vētras postījumiem

Ģimeņu atpūtas vieta “Tērvetes tīklu parks” un šķēršļu trase “Tarzāns” ir atsākušas darbību pēc pagājušā gada augusta vētras, kad tika salauzti 90% parka nesošo konstrukciju, informēja “Tērvetes tīkla parka” pārstāvji.

Tērvetē pēc 2023.gada augusta vētras abi blakus esošie parki uz nenoteiktu laiku bija slēgti apmeklētājiem, tomēr, ziemā veicot atjaunošanas darbus, atpūtas vietas ir atsākušas darbību. Pēc atjaunošanas darbiem parkos ir saglabātas pamata izklaides, kā arī izveidotas jaunas trases un atrakcijas.

Viens no “Tērvetes tīklu parka” dibinātājiem Rūdolfs Šeibe atzīmē, ka pērn bija jāizlemj, vai samazināt parka teritoriju vai parku veidot no jauna, kas būtu prasījis visu šī gada sezonu. Tika nolemt atjaunot tīklu laukumus un atrakcijas, bet laukumu, kurā bija māja kokā, un tā blakus laukumu tika nolemts šajā sezonā slēgt.

Šeibe atzīmē, ka nākamajā sezonā ir plānots parku paplašināt iepriekšējos vai vēl lielākos izmēros, nekā tas bija sākumā, jaunajos laukumos ieviešot dažādus atrakciju elementus.

Šķēršļu parkā “Tarzāns” ir deviņas trases, no kurām atjaunotas un pārveidotas ir divas zaļā līmeņa trases, divas zilā līmeņa trases un sarkanā trase.

“Tarzāna” vadītājs Gatis Fromanis norāda, ka pērn bija jāpārveido visas trases – sākotnēji viss tika demontēts un pēc tam blakus mežā uz vētras neskartajiem kokiem tika izveidots jauns parks ar jaunām trasēm.

“Melno trasi pēc vētras neatjaunojām, tās princips ir būt ļoti augstu ar grūtiem šķēršļiem, bet “Tarzāns” klienti vairāk ir bērni, kas nav tik asu izjūtu cienītāji, izņemot atsevišķus gadījumus. Melnās trases vietā izveidojām trošu nobraucienu trasi “Tiroliešu trasi”, kas sastāv no trīs trošu nobraucieniem, no kuriem garākais ir 75 metri,” papildina Fromanis.

Savukārt mazo bērnu trasītes (vecumā no trim līdz sešiem gadiem) nebija izpostītas, tādēļ tās patlaban ir atjaunotas un mazliet pilnveidotas, piebilda Fromanis.

“Tērvetes tīklu parks” un “Tarzāns” izveidoti 2020.gadā.