


Tiesībsargs maijā organizēs tiešsaistes mācības “Seksuālā uzmākšanās jeb Nē=Nē”



Tiesībsargs maijā organizēs bezmaksas tiešsaistes mācības “Seksuālā uzmākšanās jeb Nē=Nē”, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga birojā.
Tiesībsargs atzīmē, ka šādas mācības jau novadītas cilvēku ar invaliditāti organizācijām un izglītības iestādēm, kuras realizē speciālās programmas.
Savukārt četras plašākai mērķauditorijai domātas bezmaksas mācības notiks maijā ik trešdienu. 7.maijā tās mērķauditorija būs Latvijas augstskolu docētāji, darbinieki un studenti, 14.maijā – skolu un profesionālo izglītības iestāžu vadība un pedagogi, 21.maijā – valsts pārvaldes iestāžu darbinieki, bet 28.maijā – pašvaldību iestāžu darbinieki.
Mācības veido videolekcijas no plkst.14 līdz15.30 un jautājumu – atbilžu sesija no plkst.15.30 līdz 16. Uz mācību dalībnieku iepriekš iesūtītiem un mācību laikā uzdotiem jautājumiem atbildes sniegs Tiesībsarga biroja Diskriminācijas novēršanas nodaļas vadītāja Anete Ilves, juridiskā padomniece Emīlija Plaksins un socioloģe Dace Cālīte.
Mācībām ir jāreģistrējas iepriekš.
Mācībās un atbilžu sesijās varēs uzzināt, kas ir seksuālā uzmākšanās, ar ko tā atšķiras no flirta un kādā vidē tā notiek. Tāpat varēs uzzināt, kā atpazīt varmāku, kam jāziņo, ja esi cietis no šīs nevēlamās darbības un kā jārīkojas, ja esi bijis liecinieks šādam notikumam. Līdztekus būs iespējams uzzināt par to, kā aizstāvēt savas tiesības.
Birojā atzīmē, ka šogad noslēgusies plaša mēroga izpēte, kura atspoguļo ne tikai seksuālās uzmākšanās problēmu apmērus un specifiku Latvijas augstskolās, bet arī dziļākas strukturālās problēmas, kas skar Latvijas un Eiropas sabiedrību kopumā.
Būtiski apzināties, ka seksuālā uzmākšanās ir skarba un nepatīkama realitāte šeit un tagad, kuras upuris var būt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, seksuālās orientācijas vai invaliditātes, pauž Tiesībsarga birojā.
“Mācību mērķis ir vienkāršā un saprotamā veidā izglītot un informēt konkrēto mērķauditoriju un ar praktisku padomu palīdzību ļaut labāk saprast, kā rīkoties gadījumos, ja cilvēks ir cietis vai novērojis seksuālu uzmākšanos. Kas šādā emocionāli un arī fiziski nepatīkamā brīdī ir pirmie veicamie soļi, kam ziņot, kur vērsies un kā nesajaukt to ar daudziem ierasto flirtēšanu?” skaidro Ilves, piebilstot, ka tikai izglītota un informēta sabiedrība var dot pretsparu varmākām, lai pārtrauktu viņu nesodāmības sajūtu.
Birojā norāda, ka jau pirmās tiešsaistes mācības iezīmēja cilvēku interesi par tādiem praktiskiem jautājumiem, kā definēt robežas starp flirtu un uzmākšanos, kādi ir ieteicami ziņošanas mehānismi, kā pareizi veicama pārkāpuma video fiksēšana.
Rakstīt komentāru