Atpakaļ

Tramps mudina republikāņus noraidīt likumprojektu, kas ietver palīdzību Ukrainai

Bijušais ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien aicinājis republikāņus noraidīt divpartiju Senāta vienošanos, kas ļautu nodrošināt militāro palīdzību Ukrainai 60 miljardu ASV dolāru apmērā.

Likumprojekts ietver gan palīdzību Ukrainai, Izraēlai un cita veida palīdzību, gan imigrācijas reformas.

“Neesiet muļķi!!!! Mums ir vajadzīgs atsevišķs Robežu un imigrācijas likumprojekts. Tas nekādā veidā vai formā nedrīkst būt saistīts ar ārvalstu palīdzību!” paziņoja Tramps,

kurš kandidē uz pārvēlēšanu prezidenta amatā un cenšas atņemt prezidentam Džo Baidenam nozīmīgu likumdošanas uzvaru pirms novembra vēlēšanām.

Senatori svētdien nāca klajā ar stingru imigrācijas likumprojektiem, kas ietver būtiskus ierobežojumus, ko Baidens ir apņēmies parakstīt.

Likumprojekts aptver 118,3 miljardus ASV dolāru, no kuriem 60 miljardi paredzēti Ukrainai, 14 miljardi – Izraēlai, desmit miljardi – humānajai palīdzībai, gandrīz pieci miljardi – Āzijas un Klusā okeāna reģiona partneriem, tai skaitā Taivānai, un 20 miljardi – robežu stiprināšanai.

Likumprojekts ietver daudzus pasākumus, pret kuriem demokrāti parasti stingri iebilstu, piemēram, prezidenta rīcības brīvības ierobežošanu attiecībā uz bēgļu uzņemšanu humānu apsvērumu dēļ un paātrinātu izraidīšanas procesu. Tajā arī nav iekļauta neviena no demokrātu parasti virzītajām prioritātēm, piemēram, ceļš uz pilsonību aptuveni 11 miljoniem migrantu, kuri dzīvo ASV bez derīgiem dokumentiem.

Taču Trampam ir liela ietekme pār republikāņiem Pārstāvju palātā, un viņš ir vairākkārt aicinājis partiju šo likumprojektu noraidīt, tādējādi liedzot Baidenam un viņa demokrātiem politisku uzvaru pirms novembrī gaidāmajām vēlēšanām.

“Šis likumprojekts ir lieliska dāvana demokrātiem,” piebilda Tramps.