Atpakaļ

Atkārtoti aicina ievērot luksoforu signālus Ventspils šosejas un citu ceļu remontdarbu posmos

VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) atkārtoti aicina autovadītājus, šķērsojot ceļu remontdarbu posmus ar vienu vai vairākiem reversās kustības posmiem, godprātīgi ievērot pagaidu luksoforu signālus un nebraukt pie sarkanās gaismas.

Pagājušajās brīvdienās Ventspils šosejas (A10) remontdarbu posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi, kur patlaban ir četri pagaidu luksofori, gandrīz 100 metru gara transportlīdzekļu rinda, tajā skaitā satiksmes autobuss, neatļauti iebrauca reversās kustības posmā, luksoforā degot kustību aizliedzošajam sarkanajam signālam, informē LVC.

Pārkāpjot luksoforu signālus, izveidojas bīstamas situācijas un pieaug sastrēgumi, jo reversās satiksmes posmos transportam nav iespējas izmainīties un pārvietošanās tiek vēl vairāk kavēta. Pārkāpēju dēļ tik apdraudēta gan satiksmes dalībnieku, gan strādnieku drošība.

Kā liecina LVC novērojumi, šogad no autovadītāju puses ir izteikta tendence neievērot sarkanos luksoforu signālus remontdarbu posmos, kā rezultātā veidojas bīstamas situācijas. Piemēram, konkrēti Ventspils šosejas remontdarbi notiek purvainā apvidū, tāpēc tur ir ļoti šauras brauktuves un nav iespējas samainīties diviem transportlīdzekļiem. Turklāt šo posmu var ērti apbraukt pa Liepājas šoseju, nepavadot laiku pie luksoforiem, ja tas ir tik apgrūtinoši autobraucējiem.

Autovadītājus un viņu līdzbraucējus LVC aicina atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumi būvdarbu posmos darbojas tieši tāpat kā pārējās vietās.

Ceļu satiksmes likums paredz, ka par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, autovadītājam piemēro naudas sodu no sešām līdz 28 naudas soda vienībām jeb no 30 līdz 140 eiro. Turklāt par šādu pārkāpumu tiek piešķirti arī četri soda punkti.

Būvdarbu zonā strādā smagā tehnika un ceļu remontstrādnieki, līdz ar to, neievērojot satiksmes organizāciju, tiek apdraudēta arī šo cilvēku, ne tikai pašu autovadītāju drošība, norāda LVC.

Kā ziņots, valsts autoceļu tīklā būvdarbi patlaban notiek gandrīz 70 posmos, atkarībā no veicamajiem darbiem daudzos satiksme tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu ar pagaidu luksoforiem vai satiksmes regulētājiem.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, ikviens var zvanīt uz LVC diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 8000 5555.