Atpakaļ

Liepājā, Lielajā ielā gaidāmi jauni satiksmes ierobežojumi

Turpinot tramvaja sliežu pārbūves darbus Lielajā ielā, būvnieki šonedēļ plānojuši paplašināt rakšanas darbus, līdz ar to autovadītājiem pilsētas centrā sagaidāmas jaunas izmaiņas satiksmes organizācijā.

Nelielas izmaiņas gaidāmas autobraucējiem, kas dosies virzienā no Kungu ielas uz Jaunliepāju. Ja līdz šim autobraucēji šajā virzienā Lielās ielas posmu varēja izbraukt bez būtiskiem ierobežojumiem, tad rakšanas darbu dēļ iepretim viesnīcai “Līva” automašīnu kustība tiks novirzīta no ierastās braukšanas joslas uz caurbraucamo stāvlaukumu viesnīcas “Līva” priekšā. Viesnīcas “Līva” priekšā uz laiku automašīnu novietošana nebūs atļauta.

Sabiedriskā transporta kustību jaunie Lielās ielas pārbūves darbi šobrīd neietekmēs un gan autobusi, gan tramvaji kursēs kā līdz šim.
Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no pagājušā gada oktobra līdz šī gada vasaras vidum.
Jau vēstīts, ka 23. augustā uzņēmums SIA “Liepājas tramvajs” iepirkuma rezultātā ir noslēdzis būvdarbu līgumu ar SIA “Baltijas būve” par tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūvi Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Būvdarbu līgums noslēgts par summu EUR 3 870 877,88, neskaitot PVN, un paredz pārbūvēt tramvaja līniju, kā arī tai piegulošo teritoriju Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai.

Līgums tiek īstenots Eiropas Savienības fondu (KF) līdzfinansēta Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.5.1. Specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru” 4.5.1.1. pasākuma “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (sliežu transporta)” projekta “Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2.kārta” (Nr. 4.5.1.1/20/I/002) ietvaros. Projekta 2.kārtas kopējās izmaksas ir 11 824 705 EUR, t.sk. Kohēzijas fonda līdzfinansējums 10 000 000 EUR.