Atpakaļ

LVC aicina nepārkāpt luksoforu signālus un atļauto braukšanas ātrumu būvdarbu posmos

VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) aicina autovadītājus, šķērsojot būvdarbu posmus, nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus, ievērot pagaidu luksoforu signālus un braukšanas ātruma ierobežojumus, informēja LVC pārstāvji.

Kompānijā atzīmē, ka īpaši Ventspils šosejas (A10) būvdarbu posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi novērots, ka starppilsētu satiksmes autobusi un citi transportlīdzekļi iebrauc reversās kustības posmā, luksoforā degot kustību aizliedzošajam sarkanajam signālam, kā arī pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu.

LVC pārstāvji skaidro, ka pārkāpēju dēļ izveidojas bīstamas situācijas, jo reversās satiksmes posmos transportam nav iespējas izmainīties un pārvietošanās tiek vēl vairāk kavēta, kā arī tiek apdraudēta satiksmes dalībnieku un būvnieku drošība.

No Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi tuvāko divu nedēļu laikā turpinās ieklāt asfaltu. Būvdarbu posmā ieviesti trīs pagaidu luksoforu posmi un darbu zonā braukšanas ātrums ierobežots līdz 50 kilometriem stundā, visā būvdarbu posmā – 70 kilometri stundā.

LVC pārstāvji atgādina, ka Ventspils šosejas būvdarbus var apbraukt pa Liepājas šoseju (A9), izvairoties no gaidīšanas pie luksoforiem.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi vēl turpinās gandrīz 40 posmos, atkarībā no veicamajiem darbiem vairākos posmos satiksmi organizē pa vienu braukšanas joslu ar pagaidu luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību un ieviesti braukšanas ātruma ierobežojumi.