Atpakaļ

Piešķir 23,8 miljonus eiro pērn sākto ceļu būvdarbu turpināšanai

Valdība otrdien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt Satiksmes ministrijai finansējumu 23 788 934 eiro apmērā pagājušajā gadā sākto autoceļu būvdarbu turpināšanai.

Tostarp līdzekļi 11 870 485 eiro apmērā piešķirti 2021.gadā sākto valsts reģionālo un vietējo autoceļu būvniecības projektu īstenošanai 2022.gadā un 11 918 449 eiro apmērā autoceļiem, kas nepieciešami investīciju programmas īstenošanai autoceļu attīstībai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā 2022.gadā.

Satiksmes ministrijai 2021.gadā tika piešķirts papildu finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valsts autoceļu attīstībai saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu – 55 miljonu eiro un 36,906 miljonu eiro apmērā. Visi 2021.gadā sāktie būvdarbi netika pabeigti un gala norēķinu veikšanai 2022.gadā nepieciešams finansējums atbilstoši Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas informatīvā ziņojuma “Par finanšu līdzekļu apguvi un nepieciešamo finansējumu valsts reģionālo un vietējo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai administratīvi teritoriālās reformas kontekstā” noteiktajam.

Piešķirto līdzekļu apmērs bija nozīmīgs salīdzinājumā ar valsts budžetā paredzēto finansējumu, kā arī tas tika piešķirts jau būvniecības sezonas sākumā, un šāda līdzekļu apmēra apgūšanai nevarēja tikt savlaicīgi veikta būvniecībai nepieciešamās tehniskās dokumentācijas plānveida sagatavošana, skaidro Satiksmes ministrijā.

Pēc tehniskās dokumentācijas izstrādes iepirkumu process tika sākts maijā, savukārt līgumi slēgti jūlijā, kad būvniecības sezona ir jau pusē. Ņemot vērā laika apstākļu ietekmi, plānotos autoceļu virsmu apstrādes darbus nācās pārtraukt augustā, jo atbilstoši “Ceļu specifikācijās 2019” noteiktajam, ceļu segumu virsmas apstrāde veicama no 1.jūnija līdz 15.augustam, kā rezultātā finansējums šiem objektiem netika apgūts 2021.gadā, bet ir nepieciešams 2022.gadā.