Atpakaļ

Plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Talsu un Aizputes novados

Plānotas izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Talsu un Aizputes novados, piektdien nolemts ikmēneša Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

Sabiedriskā transporta sēdē tika apstiprināti grozījumi vairākos maršrutu tīkla reģionālās nozīmes autobusu maršrutos.

Tika lemts līdz mācību gada beigām, 2023.gada 20.maijam, turpināt eksperimentālās izmaiņas reģionālās nozīmes autobusu maršrutā Talsi-Mērsrags. Tās tika veiktas, lai bērni no dažādām apdzīvotām vietām novadā varētu nokļūt uz ārpusskolas nodarbībām Talsos un vakaros atpakaļ mājās. Līdz minētajam datumam autobuss darba dienās plkst.19.15 izbrauks no Talsu autoostas. Izmaiņu analīze tiks veikta, kad būs pieejami piecu mēnešu eksperimentālo pārvadājumu rezultāti.

Padomes sēdē apstiprināja izmaiņas reģionālās nozīmes autobusu maršrutā Aizpute-Cīrava, lai nodrošinātu skolēnu un pedagogu nokļūšanu uz izglītības iestādi Cīravā. Līdz mācību gada beigām, 2023.gada 30.maijam, autobuss, kas no Aizputes izbrauc plkst.7.10 un Cīravā iebrauc plkst.7.30, turpinās kursēt darba dienās (no pirmdienas līdz piektdienai). Eksperimentālo pārvadājumu rezultāti tiks analizēti padomes sēdē šī gada maijā.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu nozares 2022.gada rezultātu analīze rāda, ka Latvijas iedzīvotāji mobilitātei arvien biežāk izvēlas vilcienu – pasažieru skaits šajā pārvadājumu veidā pērn pieaudzis par 42% jeb par 4,6 miljoniem pasažieru. Savukārt reģionālo autobusu pārvadājumos prognozējams, ka pasažieru skaits tuvākajā nākotnē visticamāk neatgriezīsies pirmspandēmijas jeb 2019.gada apjomā. Reģionālajos pasažieru pārvadājumos – gan autobusos, gan vilcienos – turpina palielināties to pasažieru skaits, kuri izmanto braukšanas maksas atvieglojumus, vislielākais pieaugums ir vērojams daudzbērnu ģimeņu vidū.

Kopumā 2022.gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopā tika pārvadāti 37,38 miljoni pasažieru, no tiem 21,68 miljons – ar autobusiem un 15,7 miljoni – ar vilcieniem. 2023.gada 1.janvārī konsolidētajā maršrutu tīklā reģionālās nozīmes autobusu maršrutos bija 1031 maršruts ar 6807 reisiem, kā arī reģionālās nozīmes dzelzceļa maršrutos bija 11 vilciena maršruti ar 377 reisiem (tostarp SIA “Alūksnes-Gulbenes bānītis” maršruts Alūksne-Gulbene ar deviņiem reisiem).

Savukārt pasažieru pārvadājumu pilsētas transportā statistikas analīze liecina, ka pieaugums salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ir vērojams, tomēr tas ir mazāks nekā reģionālajā sabiedriskajā transportā un būtiski atpaliek no 2019.gada rādītājiem.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.