Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Iesūti
Atpakaļ

Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā stājas spēkā jauna norēķinu kārtība un braukšanas maksas tarifi

No šodienas Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā stājas spēkā jauna norēķinu kārtība un braukšanas maksas tarifi,   informē uzņēmumā “Ventspils reiss”.

Ja līdz šim maksa par vienu braucienu, atkarībā no maršruta un tā izpildes laika, maksāja no 0,60 eiro līdz 0,90 eiro, tad no šodienas maksa par vienu braucienu būs no 0,80 eiro līdz 2,10 eiro.

Savukārt pilnas mēnešbiļetes cena paaugstināsies par 7 eiro jeb 18% un sasniegs 39 eiro. Darba dienu mēnešbiļetes maksa paaugstināsies no 26,40 eiro līdz 32 eiro, kas ir par 21% dārgāk.

Uzņēmums skaidro, ka Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta braukšanas maksa nav mainīta jau desmit gadus, bet šajā periodā būtiski ir pieauguši visi izdevumi, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumu nodrošināšanu – energoresursu, rezerves daļu, darbaspēka un citas izmaksas, kā arī kritiski palielinājusies inflācija.

Lai mazinātu cenu pieauguma ietekmi pasažieriem, tiek ieviesti arī jauni biļešu veidi, piešķirtas jaunas atlaides, kā arī, izmantojot cenu politiku, tiek mudināts pasažierus vairāk izmantot elektroniskās braukšanas kartes.

Uzņēmums uzsver, ka, mainoties braukšanas maksas tarifiem, Ventspils pašvaldība saglabā visas iepriekš piešķirtās atlaides.

Ņemot vērā iedzīvotāju ierosinājumus, pirmsskolas vecuma bērniem līdz septiņiem gadiem, ieskaitot, visos pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos pašvaldība piešķīrusi 100% atlaidi, un turpmāk bērni varēs braukt bez maksas.

Ļoti būtisku priekšrocību iegūs Ventspils pilsētas skolēni, kuri, izmantojot pašvaldības atvieglojumus, turpmāk varēs izvēlēties vienu no diviem mēnešbiļešu veidiem. Parasto mēnešbiļeti ar 75% atlaidi, kuru var izmantot autobusu maršrutos no nr.1 līdz nr.13 pilsētas teritorijā, tajā skaitā līdz Tārgalei un Vārvei, un kuras cena būs 9,75 eiro.

Skolēnu mēnešbiļeti ar 75% atlaidi, kuru var izmantot autobusu maršrutos no nr.1 līdz nr.13 pilsētas teritorijā tajā skaitā līdz Tārgalei un Vārvei, un pēc plkst.14 var izmantot arī maršrutos no nr.20 līdz nr.23. Šīs mēnešbiļetes cena būs 11,25 eiro.

Vidusskolēni, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Pārventā, bet skola – pretējā krastā, varēs iegādāties gan parasto mēnešbiļeti, gan skolēnu mēnešbiļeti ar 100% atlaidi.

Ieviešot jauno skolēnu mēnešbiļeti, skolēniem ievērojami tiks atvieglota iespēja apmeklēt ārpusskolas aktivitātes, izmantojot pašvaldības piešķirtos atvieglojumus. Īpaši svarīgi tas ir vakaros, kad autobusu satiksmes intensitāte samazinās.

Lai skolēns saņemtu pašvaldības atvieglojumus, jāiegādājas personalizēta elektroniskā karte. Pirmreizējā maksa par karti ir 1 eiro, bet nozaudēšanas gadījumā karte jāiegādājas atkārtoti. Maksa par atkārtotu karti – 4 eiro.

Lai mazinātu braukšanas maksas pieauguma ietekmi pasažieriem, tiek rosināts vairāk izmantot elektroniskās braukšanas kartes un universālās braucienu skaita biļetes, kurām cenas pieaugums būs ievērojami mazāks. Iegādājoties 60 braucienu biļetes, viens brauciens izmaksās 0,75 eiro jeb tikpat, cik iepriekš maksāja vienreizējā braukšanas biļete.

Universālo braukšanas biļešu cenas no šodienas 10 braucieniem maksās 9 eiro, 20 braucieniem – 16.50 eiro, 40 braucieniem – 31 eiro, 60 braucieniem – 45 eiro.

Uzņēmums atgādina, ka pašlaik universālās braucienu skaita biļetes var iegādāties un papildināt Ventspils autoostas kasē, pirmajā reizē maksājot 1 eiro par elektronisko karti. Šīs biļetes nav personalizētas un ir derīgas jebkurā pilsētas maršrutā pilsētas administratīvajā teritorijā, tajā skaitā līdz Tārgalei un Vārvei, izņemot sezonālos maršrutus. Lai uzlabotu pieejamību un lai pasažieriem būtu ērtāk izmantot braucienu skaita biļetes, pašlaik tiek izstrādāts risinājums, lai elektroniskās braucienu kartes varētu papildināt arī internetā.

Mēnešbiļetēm, kas derīgas maršrutos no nr.1 līdz nr.13 pilsētas teritorijā, braukšanas maksas sadārdzinājums būs ievērojami mazāks nekā vienreizējām biļetēm. Mēnešbiļete bez atlaidēm visām nedēļas dienām maksās 39 eiro, mēnešbiļete tikai darba dienām – 32 eiro, mēnešbiļetes ar 50% atlaidi, kas pieejamas studentiem, pensionāriem, daudzbērnu ģimeņu vecākiem – 19,50 eiro, mēnešbiļetes ar 75% atlaidi skolēniem – 9,75 eiro, mēnešbiļetes ar 90% atlaidi pensionāriem, bāreņiem, ģimenēm ar sešiem un vairāk bērniem – 3,90 eiro, mēnešbiļete ar 100% atlaidi vidusskolēniem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Pārventā, bet skola – pretējā Ventas krastā – bez maksas.

Uzņēmums uzsver, ka atlaižu saņemšanas un mēnešbiļešu iegādes kārtība netiek mainīta. Tāpat kā iepriekš, arī turpmāk autoostas kasē būs jāuzrāda dokuments, kas apliecina tiesības iegādāties mēnešbiļeti ar atlaidi.