Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Trešdien pieķerti 8 dzērājšoferi, tostarp 6 stiprā reibumā

Aizvadītajā diennaktī Valsts policija uz Latvijas ceļiem apturējusi astoņus autovadītājus alkohola reibumā, no kuriem sešiem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi pusotru promili, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Rīgas reģionā apturēti četri stipri iereibuši šoferi un viens autovadītājs reibumā līdz 1,5 promilēm, Kurzemē pieķerts viens stipri iereibis un viens mazāk iereibis autovadītājs, bet Latgalē konstatēts viens smagi iereibis šoferis.

Par sēšanos pie stūres, ja alkohola koncentrācija organismā pārsniedz 1,5 promiles, ir paredzēta kriminālatbildība un papildus sodam tiek konfiscēta arī automašīna, ja tā pieder pārkāpējam. Ja spēkrats pašam dzērājšoferim nepieder, tad no viņa papildus sodam piedzen naudas summu, kas var sasniegt vadītā transportlīdzekļa tirgus vērtību.

Aizvadītajā diennaktī trīs no pieķertajiem stiprā reibumā esošajiem autovadītājiem bija sēdušies pie stūres savam transportlīdzeklim, bet trīs pārējie vadīja citām personām piederošus spēkratus, liecina policijas apkopotie dati.

Diennakts laikā Valsts policija ceļu satiksmes jomā kopumā fiksējusi 368 administratīvos pārkāpumus, tostarp konstatēti 183 atļautā braukšanas ātruma pārkāpumi, liecina policijas apkopotie dati.