Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Tukumā atvērs LIAA biznesa inkubatora filiāli

Ceturtdien, 27. janvārī, plkst. 11 Tukumā, Talsu ielā, tiks atklāts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatora atbalsta vienība. Piedalīsies arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA). Līdzīgas šai tiks atvērtas šonedēļ arī Alūksnē un Smiltenē, portāls Kuramo.lv uzzināja aģentūrā.

Šādas jaunajās atbalsta vienībās galvenais uzsvars tiks likts uz pirmsinkubācijas programmu. Tā ir sešus mēnešus ilga bezmaksas programma biznesa ideju autoriem, kuras laikā produkts vai pakalpojums tiek pielāgots atbilstoši tirgus pieprasījumam un tiek apstiprināta biznesa modeļa dzīvotspēja, kā arī aprēķināti nepieciešamie resursi un iespējas tos iegūt, skaidroja LIAA.

Inkubācijas programma paredzēta jau strādājošiem uzņēmumiem, lai tie ātrāk sasniegtu mērķus. Jaunie uzņēmēji strādā pie uzņēmuma attīstības, padziļinot zināšanas par zīmolvedību, efektīvākajiem pārdošanas rīkiem un eksporta sākšanu. Tāpat uzņēmējiem ir iespēja saņemt līdzfinansējumu tehnoloģiju un dizaina izstrādei, mārketingam, juridiskiem pakalpojumiem, telpu īrei, iekārtu un izejmateriālu iegādei, kā arī apmainīties ar pieredzes stāstiem ar pārējo kopienu.

Pērnā gada nogalē LIAA Biznesa inkubatoru programmai tika piešķirti papildu finanšu līdzekļi vairāk nekā deviņu miljonu eiro apmērā, kas ļauj nodrošināt pilnvērtīgu reģionālo biznesa inkubatoru darbību līdz programmas beigām 2023.gadā.

Autors: Kuramo.lv / Foto: Unsplash.com