Atpakaļ

Izveidots audio gids Lapmežciema pagastam

Jūrciemu iedzīvotāju biedrība izveidojusi pirmo audio gidu Lapmežciema pagastam,  informē Jūrciemu iedzīvotāju biedrības “Labklājībai” vadītāja Dace Treimane-Freimane.

No marta vidus ikvienam pieejams audio gids jeb klausāmtakas latviešu un angļu valodās, kuru pavadībā doties izzinošās pastaigās pa pludmali un cauri piejūras ciemiem.

Lai piekļūtu audio gidam, viedtālrunī jālejupielādē bezmaksas aplikācija “izi.travel” un meklētājā jāatrod Lapmežciema pagasts vai arī jānoskenē maršrutu QR kodi.

Jūrciemu audio gids šobrīd piedāvā trīs maršrutus jeb klausāmtakas: “Bigauņciems – Lapmežciems”, “Lapmežciems-Ragaciems” un “Kino pieturvietas”. Tos iespējams izstaigāt gan atsevišķi, gan apvienot vienā 12 km pārgājienā. Dace Treimane-Freimane norāda, ka maršruti veidoti tā, lai ietvertu gan pastaigu gar jūru, gan ciemu apskati, kā arī audio gids papildināts ar vizuālajiem materiāliem un karti, kurā atzīmētas apskates vietas.

Projekts “Klausāmtakas – audio gida izveide Lapmežciema pagastā” īstenots, pateicoties vietējās rīcības grupas “Partnerība laukiem un jūrai” organizētam projektu konkursam sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai. Projektu finansējis Lauku atbalsta dienests, līdzmaksājumu nodrošinājusi Tukuma novada dome. Audio gida izveidē biedrība “Labklājībai” sastrādājusies arī ar Lapmežciema muzeju un vietējiem iedzīvotājiem, apkopojot materiālus par apkaimi.

Šāda veida audio gids, kas brīvi pieejams ikvienam viedtālruņa īpašniekam un pilnībā bez maksas, ir pirmais ne vien Lapmežciema pagastā, bet arī Tukuma novadā. Jūrciemu iedzīvotāju biedrība plāno, ka ar laiku būs iespēja piedāvāt audio gidu vēl arī citos maršrutos.