Atpakaļ

Kuldīgā šomēnes varēs apmeklēt atvērto durvju dienas Adatu fabrikas darbnīcās

Kuldīgā šomēnes varēs apmeklēt atvērto durvju dienas Adatu fabrikas darbnīcās, informēja pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Šoruden jaunā veidolā ir atdzimusi vēsturiskā Kuldīgas Adatu fabrika – tā kļuvusi par radošo jomu koprades vietu. Atjaunotajā ēkā mājvietu radusi gan starptautiskā maģistra studiju programma pakalpojumu dizainā SDSI, gan Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Kuldīgas biznesa inkubators, Kuldīgas Digitālo inovāciju centrs un mākslas izstādes. Tur izvietotas arī dažādas darbnīcas.

Adatu fabrikas kokapstrādes darbnīcā ikviens savu ideju var realizēt taustāmā modelī – idejas prototipā. Prototips ļaus novērtēt gan izgatavotā produkta izskatu, gan tā funkcionalitāti, gan sajūtas, ar to darbojoties.

Darbnīcā pieejami profesionāli “Festool” instrumenti zāģēšanai, frēzēšanai, slīpēšanai, tapu iestrādei, montāžai. Tur ir arī ēvelsoli, līmspīles un citi instrumenti un aprīkojums. Kokapstrādes prototipēšanas darbnīca var noderēt daudziem – piemēram, uzņēmējs pirms ražošanas uzsākšanas var izveidot un uzlabot produkta modeli, skolēns var izgatavot pirmo putnu būrīti, mākslinieki – izveidot mākslas darbus un ikviens, kurš vēlas uz lodžijas audzēt puķes, šeit var tikt pie puķu kastes.

Kokapstrādes darbnīcas vadītājs Kristaps Rozītis visu izstāstīs, parādīs un palīdzēs. Atvērto durvju dienu laikā varēs iepazīties, apskatīt telpas, uzzināt par pieejamajiem instrumentiem un iespējām. Darbnīcu apmeklējums ir bez maksas.

Atvērto durvju dienās kokapstrādes darbnīca, Kalpaka ielā 4, Kuldīgā, senioriem būs pieejama 6.oktobrī un 20.oktobrī, uzņēmējiem – 7.oktobrī un 27.oktobrī, skolēniem – 13.oktobrī un 21.oktobrī, visiem interesentiem – 14.oktobrī un 28.oktobrī. Darbnīca šajās dienās būs atvērta no plkst.12 līdz 19.

Kuldīgas Adatu fabrika atjaunota Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektā “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti”. Ēkas arhitektoniskā risinājuma autors – Zaigas Gailes arhitektu birojs. Prototipēšanas darbnīcu aprīkojums sagādāts projektā “Paradigmas maiņa no “tradicionālajām” uz radošajām industrijām – pamats ilgtspējīgai reģionālajai attīstībai” ar “Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020” atbalstu.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas vadītā starptautiskā pakalpojumu dizaina studiju programma ir izstrādāta Eiropas Sociālā fonda projektā “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas izstrāde”.