Atpakaļ

Liepājas interjera muzejs aicina uz “Maizes dienu”

Sestdien, 29. oktobrī, sākot no plkst. 12 līdz 16 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs Kungu ielā 24 atkal aicina uz “Maizes dienu”, kad krogā tiks iekurta manteļskursteņa maizes krāsns, un maiznieks Aivars Ozols ceps maizi.

Šoreiz maizes krāsni iekursim ap plkst.12. Mīklai uzrūgstot un veidojot kukulīšus, tie tiks likti maizes krāsns mutē un cepti līdz plkst. 15 – kad silti ceptā un gatavā veidā izņemti no krāns.

Interesenti, kuri vēlas sekot līdzi maizes pagatavošanas procesam, tiek aicināti ierasties plkst. 12. Savukārt apmeklētājus, kuri vēlas nogaršot pagatavoto maizi kopā ar Rucavas balto sviestu vai iegādāties to līdzņemšanai – uz plkst. 15.

“Maizes dienas” noskaņu “Hoijeres krogā”, sākot ar plkst. 14 muzikāli papildinās Rucavas kapela “Paurupīte”. Visas dienas garumā interjera muzeja ekspozīcijās sarunām un jautājumiem pieejami zinoši gidi, kuri vēsturisko tērpu un stāstu veidā iekrāsos nama un pilsētas vēsturi. Apmeklētāji tiek laipni aicināti ieplānot un nobaudīt arī gardu mielastu “Hoijeres krogā” vai kafijas pauzi “Stenderu konditorejā”.

Sekot līdzi Liepājas 17.–19.gs. interjera muzeja “Hoijeres kundzes viesu nams” jaunumiem iespējams, apmeklējot muzeja sociālos kontus Facebook: www.facebook.com/liepajasinterjeramuzejs un Instagram: www.instagram.com/interjeramuzejs_hoijeresnams.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.