Atpakaļ

Liepājas Jahtu ostā šogad apkalpotas 200 jahtas

Šogad Liepājas Jahtu ostā apkalpotas 200 jahtas, kas veido aptuveni 10% pieaugumu attiecībā pret iepriekšējo sezonu, taču joprojām nav tik daudz, cik to bija pirms “Covid-19” pandēmijas, informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes pārstāvji.

Tradicionāli jahtu sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim, taču šis gads ir bijis īpašs – pirmā jahta Liepājas ostā ienāca jau janvārī, savukārt pēdējās ostu pameta decembra pirmajā dienā. Kā norāda Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, sezonas noslēgums aizvien nenozīmē, ka netiks pieņemta kāda jahta, ja tāda vajadzība rastos.

Tāpat Kints uzsver, ka arī aizvadītā sezona bijusi izaicinājumu pilna, kaut arī varēja strādāt bez pandēmijas laika noteiktajiem ierobežojumiem. Jahtu plūsmu ietekmēja Krievijas agresija Ukrainā, kas gan tieši neskar Baltijas jūras reģionu, bet atturēja daudzu valstu burātājus no burāšanas.

Liepājas SEZ pārstāvji norāda, ka salīdzinoši strauji pieaug vietējo peldlīdzekļu īpašnieku interese par jahtu ostas izmantošanu. Jaunās piestātnes aktīvi izmantoja gan tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumu laivas un kuģīši, gan arī individuālo peldlīdzekļu īpašnieki.

Šogad visaktīvāk Liepājas ostu apmeklējuši burātāji no Lietuvas, Vācijas un Polijas. Regulāri Liepāju apmeklējuši arī viesi no Somijas un Dānijas, savukārt vistālāko ceļu bija mērojoši divi peldlīdzekļi, kas atceļoja no ASV un Kanādas. Kā ierasti, Jahtu ostā visvairāk darba bijis trīs vasaras mēnešos – jūnijā ostā ienāca 47, jūlijā – 65, savukārt augustā ienāca 52 jahtas.

Jahtu ostu savā pārvaldībā Liepājas SEZ pārvalde pārņēma 2015.gadā, savukārt 2020.gadā tika sākta tās rekonstrukcija ar jaunas infrastruktūras izbūvi, tostarp jaunas servisa ēkas uzcelšanu, kas ļāva paaugstināt ostas sniegto pakalpojumu līmeni burātājiem.