Visvaldis, Nameda, Ritvaldis, Ritums
Iesūti
Atpakaļ

Saldus Tehnikas ceļš

Braucot pa autoceļu Saldus-Kuldīga vairākās vietās ceļa malā ir redzamas dažādas lauksaimniecības tehnikas vienības. Kopā tās veido tūrisma objektu “Saldus Tehnikas ceļš”.

Saldus Tehnikas ceļš izveidots 2020.gadā. Jau izsenis autoceļa malā bijušas apskatāmas divas lauksaimniecības tehnikas vienības – 20.gs. tvaika lokomobīle Druvā un traktors pie pagrieziena uz Namiķiem.

Pirms diviem gadiem tika uzstādītas vēl trīs tehnikas vienības, tā izveidojot Tehnikas ceļu. Pagājušajā gadā maršruts papildināts ar vēl vienu eksponātu.

Šobrīd 17 km garajā Tehnikas ceļā ir apskatāmas sešas lauksaimniecības tehnikas vienības – 20. gs. sākuma tvaika lokomobīle Druvā, 1968.gada labības kombains, 1946.-1961.gada traktors ar grāvju rakšanas iekārtu Namiķos, 1989.gada kāpurķēžu traktors Lutriņos, 1990.gada trošu ekskavators pie Šķēdes pagrieziena un 20.gs. sākuma pārvietojamā kuļmašīna Ošeniekos.

Visas tehnikas vienības ir labi redzamas no autoceļa un tām ir ērti piebraukt un apskatīt tuvumā. Pie katra objekta ir informācijas plāksne ar aprakstu par tehnikas vēsturi.

Maršruts patiks tiem, kam tuva dažāda tehnika. Objektu apskati var izvērst par nelielu orientēšanos – tā kā tehnikas vienības izvietotas viena autoceļa malā, tad var braukt bez navigācijas un meklēt, kur objekti atrodas.

Nākotnē Tehnikas ceļu plānots papildināt ar jauniem objektiem.

Vairāk var uzzināt: tehnika.saldus.lv

Galerijas