Atpakaļ

Vietas Kurzemē, kur mieloties ar zivju ēdieniem

Kur gan citur, ja ne Kurzemes jūras piekrastē atrast visbagātīgāko piedāvājumu ar zivīm! Sākot ar mājas kafejnīcām un beidzot ar kārtīgu zivju restorānu. Kurzemnieku piedāvājumos ietilpst gan žāvētās zivis un siltie ēdieni, gan zivju kaviārs – izvēle būs katrai gaumei. Mēs apkopojām pāris pārbaudītas vietas, kur ēdienkartē rast plašāku zivju klāstu.

žavetas butes zivis

Krogi pie Andra Pitragā

Mājas «Krogi» atrodas Dundagas novada Kolkas pagasta Pitraga ciemā. Tur saimnieko Andris Antmanis ar ģimeni. Andris kūpina zivis jau vairāk kā 20 gadus un kūpināšanu veic pēc senām Lībiešu krasta zivju kūpināšanas tradīcijām. Saimniecības piedāvājumā  — kūpinātas butes, vimbas, dažreiz brekši, vējzivis, laši (atkarībā no sezonas un nozvejas). Zivju degustācija gan jāpiesaka iepriekš. Viesiem tiek sniegts arī ieskats kūpināšanas procesā, kas ļauj apvienot vēderpriekus ar izzināšanas kāri. Makšķerniekiem iespēja tikt pie svaigi kūpinātām zivīm, kuras paši ir jūrmalā saķēruši, apstrādājot un nokūpinot tās kopā ar mājas saimnieku.

Borofish Liepājā

Šī zivju kafejnīca ļauj tikt pie kārtīgas izvēles zivju ēdināšanā  — gan nopērkot tās līdzi ņemšanai, gan baudot uz vietas pagatavotu ēdienu. Ātrās ēdināšanas piekritējiem patiks Fish’n’chips, bet eksotiskāka klāsta meklētājiem – doradas, jūras bullīši. Arī grundulītis būs baudāms! Piedāvājumā ceptas, kūpinātas, vītinātas zivju uzkodas. Siltie zivju ēdieni, jūras uzkodu plate, kaviārs, konservi, un ne tikai… Brauc un pārliecinies pats!

Zvejnieku sēta Rojā

Viesnīca „Roja” aicina uz “Mielastu Zvejnieku sētā”  (interesentu grupas sākot no 15 cilvēkiem) iepazīt zvejnieku darba specifiku un nobaudīt jūras veltes.

Mielastā ir iespējams pasūtīt gan pilno programmu, gan īso programmu. Īsā programma piedāvā uz uguns gatavotu zivju mielastu, kopā ar zvejnieku sievām pavadot dziesmās un rotaļās. Pilnajā programmā viesi dodas izbraukumā ar laivām jūrā vai pa Rojas upi. Atgriežoties, viesi tiek aicināti pie galda, kur dziesmām skanot, tiek pasniegta ugunskurā vārīta zivju zupa, kūpinātas zivis, alus, īsta rupjmaize, sklandrauši. Atpūtnieki ar Rojas zvejniekiem ziņģē, danco un mērojas spēkā un izveicībā – būs gan pilni vēderi, gan izklaide vienuviet!

Vizbuļi Bērzciemā

Šī ir iecienītākā vieta Bērzciemā, pašā Kurzemes jūras līcī, kur var ieturēt gardu zivju maltīti uz omulīgas terases un izbaudīt piejūras džinkstošo mieru. Jūra šeit ir tāda, kāda nav citur-nepieradināta un bagātīga ar piekrastes augiem. Līņi, butes vai citas zivis – ēdienkartē nav daudz ēdienu, bet tā ir izmeklēta ar to, ka piedāvās to, ko tajā dienā jūra dos! Tātad viss svaigi gatavots, atliek tikai izbaudīt.

Zvejnieku sēta Dieniņas

Ja esat šajā pusē – vēl aizvien Bērzciemā, tad te, kā īstā zvejniekciemā ir vēl viena pērle – zvejnieku sētā aicina uzraksts “ZIVIS, NĀCIET SĒTĀ”. Tik tiešām, ejiet droši, jo šī ir mājas kafejnīca, kas piedāvā ne vien iegādāties zivis, bet arī dažādas izdarības jūras krastā, jautrus zvejnieksievas stāstus par ciema un zvejniecības vēsturi, sadzīves “teijāteri” vietējā dialektā un, protams, mielastu ar riktīgu vietējo zivju izgaršošanu (šis pasākums ir iepriekš jāpiesaka). Atkarībā no sezonas “Dieniņās” tiek piedāvātas kaltētas butes, karsti kūpināti luči un zuši,  butes, sīgas, mencas, reņģes, brekši, salakas, vimbas, asari un citas vietējās zivis. Visu gadu tiek gatavoti zivju kulinārijas produkti. Ciema lepnums ir “Uz ogliņām ceptas brētliņas pa Bērzciem’ modei”.

Kafejnīca Cope Rideļos

Kafejnīca ir īpaša ar to, ka  atrodas, tā teikt, nekurienes vidū, patiesi skaistā un mierpilnā vietā – Rideļu ezera krastā. Turpat arī karpu audzētava, ir iespēja izīrēt laivu, makšķerēt zivis. Īpašu šarmu šai vietai vasarā dāvā saksofona melodijas skaņas kafejnīcas saimnieka izpildījumā turpat, ezera krastā. Vasarā uz terases var vērot dabu un klausīties putnu dziesmās, bet ziemā var sildīties pie kamīna ar karstu dzērienu. Iecienītākie kafejnīcas ēdieni ir svaigi cepts līnis un pankūkas, kas tiek gatavotas ar Rideļu dzirnavās  maltiem miltiem.

Kafejnīca Būda Engurē

Šajā kafejnīcā ceļotājiem ir iespēja nodegustēt septiņu veidu zivju ēdienus (iepriekš piesakot): – zivju karbonādes, panētas zivis, zivju kotletes, marinētas zivis, zivju salātus, kanapē, zivju pīrādziņus… Ēdieni tiek pagatavoti no vietējām brētliņām, reņģēm, butēm, mencām, salakām. Ikdienas ēdienkartē ir ne tikai zivju ēdieni, bet arī gaļas ēdieni dažādām gaumēm, kā arī dabīgais kvass un izlejamais Užavas alus. Viens no kafejnīcas iecienītākajiem ēdieniem, kas ir pieejams ikdienā – ceptas, kraukšķīgas renģītes. Tāpat arī panēta menca vai bute otrajā ēdienā.

Restorāns Bermudas

Un, galu galā – ja gribas pavisam smalki baudīt zivju ēdienus, tad noteikti jābrauc uz Bermudām Ragaciemā. Te būs gan kārtīga zivju soļanka, gan cepts zandarts un citas zivis (arī renģītes) un dažādi pagatavotas jūras veltes. Bauda acīm un garšas kārpiņām garantēta, ja vēlaties baudīt ko neikdienišķāku. Turpat Ragaciemā ir arī plašs zivju tirdziņš – tajā noteikti jāiegriežas, lai izvēlētos līdzi ņemšanai kūpinātas zivis vai citus zivju gardumus!