Atpakaļ

Tūroperators: Lieldienās cilvēki galvenokārt izvēlas atpūtu Ēģiptē

Tūrisma operatora “Tez Tour” klienti šajās Lieldienu brīvdienās atpūtai ārvalstīs lielākoties izvēlējušies ceļojumus uz Ēģipti, informēja tūroperatora pārstāvji.

Tāpat populārs brīvdienu galamērķis Latvijas ceļotājiem ir Spānijas sala Tenerife.

Ar tūroperatora starpniecību Lieldienās atpūtā ārpus Latvijas dosies aptuveni 500 ceļotāju.

“Tez Tour Latvija” vadītājs Konstantīns Paļgovs pauž, ka pēdējo divu gadu Lieldienu brīvdienas nav salīdzināmas ar 2022.gadu, jo iepriekšējos gados tūrisms bijis vai nu pilnībā apturēts vai būtiski ierobežots. Redzams, ka cilvēku vēlme doties atpūtā ārpus Latvijas ir pieaugusi, un tas ļaujot cerēt, ka šī gada vasaras sezona varētu kļūt par tūrisma nozares atjaunošanas sākumposmu pēc ilgstošajiem ierobežojumiem.

Vasaras sezonas čarterreisu programmu “Tez Tour Latvija” sadarbībā ar “airBaltic” sāks no 19.aprīļa, un tās ietvaros paredzēti līdz pieciem reisiem nedēļā uz Antalju Turcijā, kā arī divi reisi nedēļā uz Burgasu Bulgārijā un uz Peloponesas pussalu Grieķijā. Savukārt no 24.aprīļa sāksies iknedēļas tūres “airBaltic” regulāro lidojumu ietvaros uz Kipru, Grieķijas salām un Gruziju.

“Tez Tour” šogad plāno nodrošināt ceļojumus aptuveni 40 000 tūristu, kas būs par 15-20% vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

“Tez Tour” Latvijā strādā kopš 2002.gada, un no Latvijas tūroperators nodrošina lidojumus uz Itālijas, Austrijas, Spānijas, Andoras, Turcijas, Grieķijas, Ēģiptes, Kipras, Bulgārijas, Apvienoto Arābu Emirātu, Taizemes, Maldīvijas, Kubas, Dominikānas un citu valstu kūrortiem.

Pandēmijas ietekmētajā 2020.gadā “Tez Tour” strādāja ar 6,676 miljonu eiro apgrozījumu un 906 772 eiro zaudējumiem, liecina informācija “Firmas.lv”. Kompānijas finanšu rādītāji par 2021.gadu vēl nav pieejami. “Tez Tour” reģistrēta 2002.gada martā, un tās pamatkapitāls ir 2828 eiro. “Tez Tour” vienīgais īpašnieks ir Spānijā reģistrēta kompānija “Germesinvest SL”.