Atpakaļ

Turpinoties ražas novākšanai, pieaug izsaukumu skaits par degošiem labības rugājiem, siena ruļļiem un lauksaimniecības tehniku

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits uz ugunsgrēkiem, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem.

Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Vakar glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Brantu pagastu, kur uz labības lauka dega kombains 40 kvadrātmetru platībā, kā arī labības rugāji 200 kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajā naktī VUGD saņēma izsaukumu uz Ādažu novada Ādažu pagastu, kur trīsstāvu ražošanas ēkas pirmajā stāvā dega iekārta un tajā esošā produkcija 16 kvadrātmetru platībā.

Pirms glābēju ierašanās ugunsgrēks nodzēsts ar ugunsdzēsības aparātiem un no ēkas evakuējās 50 cilvēki.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji devās arī uz ugunsgrēkiem, kuros dega elektrības stabs, autoevakuators, atkritumi, elektrības rozete, siltumnīca un dēļu kaudze, salmu rullis, elektrības vadi, rugāju lauks, labības lauks, mikroautobuss.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus – 19 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.