Atpakaļ

Tuvākajā diennaktī Latvijā snigs stiprāk, īpaši austrumu novados

Tuvākajā diennaktī Latvijā palielināsies nokrišņu daudzums, stiprākā snigšana gaidāma piektdienas naktī un priekšpusdienā valsts austrumu daļā, prognozē sinoptiķi.

Mazāk snigs Kurzemē, savukārt valsts austrumu daļā sniega biezums pārsniegs 20 centimetrus un vietām var sasniegt 30 centimetrus.

Naktī austrumu novados un Rīgas līča Kurzemes piekrastē vēl arī nedaudz puteņos.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs plašā valsts austrumu daļā un arī Kurzemes ziemeļaustrumos izsludinājis dzeltenās pakāpes brīdinājumu par stipru snigšanu, kas būs spēkā no ceturtdienas vakara līdz piektdienas priekšpusdienai.

Piektdien daudzviet valstī uzspīdēs saule, vietām piekrastē gaidāma intensīva snigšana. Vējš pārsvarā būs lēns un mainīga virziena.

Minimālā gaisa temperatūra naktī būs no -9 grādiem dažviet Kurzemes piekrastē līdz -18 grādiem Ziemeļvidzemē. Dienā gaiss iesils līdz -8..-14 grādiem, Kurzemes piekrastē – līdz -3..-8 grādiem.

Rīgā ceturtdienas vakarā un naktī uz piektdienu ilgstoši snigs, pūtīs neliels austrumu, ziemeļaustrumu vējš un minimālā temperatūra būs -14 grādi. Piektdien palaikam gaidāms sniegs, pūtīs lēns vējš un gaisa temperatūra svārstīsies ap -10 grādiem.