Atpakaļ

Tuvākajā nedēļā gaidāms lielāks nokrišņu daudzums

Šīs nedēļas nogalē un nākamajā nedēļā Latvijā pastiprināsies ciklonu ietekme, tādēļ palielināsies nokrišņu daudzums, prognozē sinoptiķi.

Sestdien dienas gaitā, sākot no valsts dienvidiem, teritorijas lielākajā daļā līs, vietām līs stipri un iespējams pērkona negaiss. Vējš galvenokārt būs lēns. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs +7..+12 grādi, piekrastē vietām līdz +16 grādiem, un dienā temperatūra nepārsniegs +17..+22 grādus, lietus laikā tā vietām noslīdēs līdz +13 grādiem.

Arī svētdien daudzviet gaidāms lietus, gaisa temperatūra saglabāsies iepriekšējā līmenī.

Nākamās nedēļas sākumā visā valstī brīžiem līs, vietām gaidāms stiprs lietus un pērkona negaiss. Mākoņu dēl naktis caurmērā gaidāmas nedaudz siltākas nekā šonedēļ, dienas laikā gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Atbilstoši pašreizējai “Global Forecast System” prognozei nākamās nedēļas vidū spēcīgs ciklons no Ukrainas pārvietosies uz Baltkrieviju un Krieviju, daudzviet atnesot stipru vēju un lietavas. Lai gan Latviju šis ciklons varētu neskart, tik un tā ir gaidāmi lietus mākoņi, bet gaisa temperatūra nedēļas otrajā pusē var sasniegt +25 grādus.

Saskaņā ar Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra datiem gan nākamnedēļ, gan augusta pirmajā pusē Latvijā, līdzīgi kā lielā Eiropas daļā, ciklonu ietekmē laiks būs lietaināks un vēsāks nekā ierasts.