Atpakaļ

Ūdens līmenis Lielajā Juglā divās nedēļās cēlies par trim metriem

Oktobra lietavu ietekmē ūdens līmenis straujāk cēlies Vidzemes upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lielākais ūdens līmeņa kāpums – trīs metri pēdējo divu nedēļu laikā – reģistrēts Lielajā Juglā pie Zaķumuižas. Ūdens līmenis turpina pakāpeniski paaugstināsies.

Mazajā Juglā un arī Ogres lejtecē ūdens līmenis kāpis par aptuveni metru, Gaujā pie Siguldas – par 1,4 metriem.

Gaujas pietekā Amatā pie Melturiem ūdens līmenis svārstās ap 1,2 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta – ūdens līmenis ir pietiekami augsts sekmīgai laivošanai.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis pēdējās divās nedēļās cēlies par 60 centimetriem, Daugavā ūdens līmeņa kāpums bijis vēl mazāks. Vairākās Latgales upēs ūdens līmenis nav paaugstinājies.

Kurzemes un Zemgales upēs ūdens līmenis cēlies ar dažādu intensitāti. Misā pie Lielveisiem un Irbē pie Irbenes tas kāpis par aptuveni diviem metriem, lielā daļā Kurzemes upju ūdens līmenis ir metru augstāks nekā mēneša sākumā.

Ceturtdien un piektdien Latvijā būs maz nokrišņu, savukārt sestdien no dienvidrietumiem var ierasties plaša nokrišņu zona – lietus un slapjš sniegs, prognozē sinoptiķi.

Ūdens temperatūra upēs, ezeros un jūrā galvenokārt ir +6..+11 grādi. Tuvākajās dienās, laikam kļūstot aukstākam, arī ūdens temperatūra pazemināsies.