Atpakaļ

Ugunsgrēkā Sabilē cietuši divi cilvēki

Pirmdienas vakarā dzīvojamās mājas ugunsgrēkā Sabilē cietuši divi cilvēki, uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Plkst.21.43 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Sabilē, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā.

Notikuma vietā tika konstatēts, ka divstāvu daudzdzīvokļu ēkas pirmā stāva dzīvoklī ir liels sadūmojums un pie krāsns deg briketes viena kvadrātmetra platībā.

Pirms VUGD ierašanās kaimiņi no piedūmotā dzīvokļa bija evakuējuši divus cilvēkus, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, kas savlaicīgi varētu brīdināt par sadūmojumu. Plkst.22.59 ugunsgrēku izdevās likvidēt.

Pirmdienas priekšpusdienā plkst.10.49 VUGD saņēma izsaukumu uz Strēlnieku ielu Ilūkstē, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji desmit kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no mājas evakuējās septiņi cilvēki. Plkst.12.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī, no 26.februāra plkst.6.30 līdz 27.februāra plkst.6.30, VUGD saņēma 52 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi. Dega sodrēji divu ēku dūmvados, šķūnis, divas vieglās automašīnas, bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens, elektrolīnijas balsts, elektrības instalācija, sadzīves mantas un trīs gadījumos atkritumi.