Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Iesūti
Atpakaļ

Ugunsgrēks pansionātā Talsu novadā, iespējams, izcēlies smēķēšanas dēļ

Ugunsgrēks, kurā gāja bojā pansionāta “Lauciene” iemītnieks, iespējams, izcēlies smēķēšanas dēļ, informēja Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.

Pansionāta “Lauciene” direktors Kārlis Volanskis informē, ka šorīt ap plkst.4.10 pansionātā ieslēgusies ugunsdrošības signalizācija. Pansionāta darbinieki, vadoties pēc instrukcijām, devās uz iespējamo negadījuma vietu un vienā istabā konstatēja lielu piedūmojumu, ugunsgrēka sākšanos. Darbinieki izsauca gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, līdztekus apdzēšot ugunsgrēku. Ugunsgrēks bijis lokāls, vienā istabā, blakus esošo istabu iemītnieki tika evakuēti.

Notikuma vietā konstatēta vienas personas nāve, un pirmā informācija liecina, ka ugunsgrēks varētu būt izcēlies smēķēšanas gultā dēļ.

Volanskis skaidro, ka gan gultas veļa, gan matrači ir no sintētiska materiāla, tāpēc arī aizdegšanās ir ātra, telpā rodas spēcīgs piedūmojums. Pansionāta iekšējās kārtības noteikumi, par kuru ievērošanu parakstās ikviens pansionāta iemītnieks, kategoriski aizliedz smēķēšanu gultā. Pansionāta darbinieki vēl plkst.2 veica apgaitu, kuras laikā konkrētais iemītnieks bijis gultā un skatījies televizoru, un nekas neesot liecinājis par iespējamo nelaimi.

Pārējo pansionāta “Lauciene” iemītnieku veselības stāvokli uzrauga medicīnas personāls, ar katru situācija tiek pārrunāta, lai pansionāta iedzīvotājus nomierinātu un mazinātu viņu pārdzīvojumus.

Pašlaik attiecīgās institūcijas veic izmeklēšanu, lai noteiktu ugunsgrēka izcelšanās iemeslu.

Jūnija sākumā līdzīga nelaime notika Ogres slimnīcā, kur kādā no palātām bija aizdegusies gulta un cilvēkam mugurā esošais apģērbs, ko slimnīcas personāls bija spējis nodzēst pirms glābēju ierašanās. Arī šajā negadījumā ugunsgrēku izraisīja cilvēka smēķēšana gultā.