Atpakaļ

Ukrainai nodos 20 Latvijā konfiscētās automašīnas

Valdība otrdien nolēma bez atlīdzības nodot Ukrainai vēl 20 dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus.

Automašīnas paredzētas Ukrainas Aizsardzības ministrijai, tostarp armijas daļām, Hersonas pilsētas militārajai pārvaldei, Nacionālās gvardes militārajām vienībām, Hersonas apgabala Vinohradivskas ciema militārajai pārvaldei, Ševčenkovskas centrālajai rajona slimnīcai, Poltavas pilsētas domes 1.pilsētas klīniskajai slimnīcai, Hersonas apgabala Bilozeras ciema militārajai pārvaldei, Ukrainas bruņoto spēku teritoriālās aizsardzības Sumu pilsētas teritoriālās kopienas brīvprātīgo militārajai vienībai, Harkivas rajona medicīnas centram “Veselība+”, kā arī Milivci psihoneiroloģiskajam internātam.

Ukrainai nododamo 20 transportlīdzekļu kopējā provizoriskā tirgus vērtība ir 56 782 eiro.

Atbilstoši Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumam Latvijas valstij piekritīgos transportlīdzekļus var nodot bez atlīdzības Ukrainas valdības īpašumā, lai palīdzētu novērst ar karadarbību Ukrainā saistītās ārkārtējās situācijas sekas un atbalstītu Ukrainas sabiedrību.

Šis ir viens no veidiem, kā Latvija palīdz Ukrainai cīņā ar Krievijas agresiju.

Dzērājšoferiem konfiscēto transportlīdzekļu nodošanā Ukrainai Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbojas ar biedrību “Agendum”, kas ar tā dēvētā “Tviterkonvoja” palīdzību nodrošinās auto nogādāšanu Ukrainā un nodošanu Ukrainas valdības institūcijām, veicot visas nepieciešamās darbības un sedzot visus saistītos izdevumus.

Biedrība “Agendum” no dažādām Ukrainas valdības institūcijām saņem palīdzības sniegšanas lūgumus par transportlīdzekļu nepieciešamību. VID sniedza biedrībai aktuālu valstij piekritīgo transportlīdzekļu sarakstu, ko biedrība izvērtēja atbilstoši saņemtajiem palīdzības sniegšanas lūgumiem. VID biedrībai izvērtēšanai piedāvā automašīnas, kas ir braukšanas kārtībā.