Atpakaļ

Uzdodoties par bankas un policijas darbiniekiem, no Kuldīgas iedzīvotājas izkrāpj 160 tūkstošus eiro

Trešdien, 22. februārī, Valsts policija saņēma ziņojumu no Kuldīgas iedzīvotājas par smagu krāpšanas gadījumu. Sieviete, kura ticēja viltvāržiem, kas izlikās par bankas un policijas darbiniekiem, zaudēja vairāk nekā 160 000 eiro. Krāpnieki, izmantojot “Whatsapp” sūtītu viltotu apliecību, pārliecināja sievieti par viņu autentiskumu.

Viņi apgalvoja, ka sievietes bankas kontā notiek aizdomīgas darbības un lai aizsargātu savu naudu, viņai nepieciešams lejupielādēt “Anydesk” aplikāciju.

Pēc tam, kad sieviete ievadīja savus bankas pieslēgšanās datus un PIN kodus, krāpnieki no viņas darba un personīgajiem kontiem pārskaitīja aptuveni 152 000 eiro.

Turklāt, uzzinājuši, ka sievietei mājās ir skaidra nauda, krāpnieki viņu pārliecināja to nosūtīt viņiem, rezultātā sieviete Kuldīgā pakomātā ievietoja 10 000 eiro.

Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu par šo gadījumu un brīdina iedzīvotājus nekad neievadīt savus bankas un personīgos datus šaubīgās vietnēs, neapstiprināt maksājumus bez pilnīgas pārliecības par to drošību un nekad neteikt savus bankas datus trešajām personām. Policija arī atgādina, ka ne policijas, ne banku darbinieki neprasīs instalēt jūsu ierīcēs programmatūru attālinātai piekļuvei.

Iedzīvotāji tiek aicināti informēt savus tuviniekus, it īpaši seniorus, par šādu krāpšanas veidu bīstamību un nepieciešamību aizsargāt savu finansiālo informāciju.

Ja notikusi naudas zādzība vai neautorizēti pārskaitījumi, nekavējoties jāinformē banka un jāziņo Valsts policijai, iesniedzot iesniegumu klātienē vai elektroniski.